Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Editorial

Respekt-Despekt

06_respekt_R19_2009.jpg
06_respekt_R19_2009.jpg • Autor: Respekt
RESPEKT

Inspektoři proti Dohnalovi

Svému šéfovi Františku Dohnalovi se postavili členové vedení Nejvyššího kontrolního úřadu. Proti Dohnalově vůli odhlasovali zprávu, která upozorňuje na to, že instituce, která má dohlížet na správné nakládání s veřejnými financemi, sama peníze zbytečně rozhazuje. Inspektoři ve zprávě uvádějí, že NKÚ platí zbytečně drahé pronájmy za své kanceláře a že její režijní náklady jsou na tuzemské poměry zbytečně vysoké. Rozvířili také debatu o tom, že František Dohnal bydlí na státní útraty v luxusním bytě na Vinohradech o ploše dvě stě metrů čtverečních, jehož měsíční nájem, přijde na sedmdesát tisíc korun.

04_R19_despek_2009t.jpg
04_R19_despek_2009t.jpg • Autor: Respekt
DESPEKT

Vláda nekoupí vepřín v Letech

V době, kdy sílí aktivity pravicových radikálů, vláda v demisi oznámila, že nekoupí vepřín v Letech u Písku. Ten stojí na místě bývalého sběrného tábora, kterým za druhé světové války prošlo 1300 Romů a 327 z nich zde zemřelo. Ministr pro menšiny Michael Kocáb krok kabinetu vysvětlil slovy, že tento krok by byl „politicky naprosto neprůchodný“, i když o něj dlouhodobě usilují neziskové organizace a vyzval nás k němu i Evropský parlament. Ačkoli někteří ministři ještě nedávno slibovali, že se za zrušení vepřína zasadí, dnes tvrdí, že se jedná o úkol na několik let.

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte