2009-721-mobr-15R14Portret-respektn.jpg
2009–721-mobr-15R14Portret-respektn.jpg • Autor: Respekt

2009-721-vobr-15R14Portret-respekt.jpg
Fotografie: Tomáš Jungwirth – Autor: Archiv autora • Autor: Respekt

Tomáš Jungwirth

(1988) je z Prahy, kde absolvoval Gymnázium Jana Keplera. V současnosti studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Většina emocí, které současná vládní krize vyvolává ve mně a značné části příslušníků mé generace, je výrazně negativní. Jsme rozčarováni, přicházíme o část našich iluzí, ztrácíme některé jistoty. To pro nás však v konečném důsledku nemusí být špatně. Přinejmenším ne ve chvíli, kdy dokážeme odhlédnout od osobních sympatií a antipatií, a budeme schopni situaci racionálně reflektovat a snad si z ní vzít i nějaké trvalé ponaučení.

Jsme generací, která si z dob komunistické totality nic nepamatuje, cítíme se být Evropany (což ovšem neznamená, že bychom se zároveň necítili jako Češi) a přes vyvinuté sociální cítění jsme zastánci velké svobody spojené s velkou zodpovědností. A nemusíme se o politiku zajímat do hloubky, abychom z těchto základních premis mohli vyvodit poměrně jasné politické preference. V našich očích byla proto současná (odstupující) vláda tím nejlepším, nebo alespoň nejméně špatným možným řešením. Jak silně je pociťován současný zvrat, lze pozorovat například na tom, co mí vrstevníci píšou ve statusech na Facebooku. Mnoho z nich si vůbec nebere servítky a nevybíravým způsobem, více či méně vtipně, komentuje chování opozice i koaličních poslanců, kteří potopili vládu. Docela je chápu, ačkoli sám se snažím…

2009_obalka_R14
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2009_obalka_R14
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 56 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte