2009-649-mobr-73R132009n.jpg
2009–649-mobr-73R132009n.jpg • Autor: Respekt

2009-649-vobr-73R132009.jpg
Autor fotografie: archiv autora • Autor: Respekt

Už téměř klimbám, ale spánek to není. Ne že bych trpěl, zima je mi jen trochu. Měkký sníh pod karimatkou se změnil v led, který teď studí. Spodní část spacáku mám narvanou do ne zrovna širokého batohu, abych si zahřál nohy.

Poslední úplná myšlenka před tímhle polostavem bylo moudro o tom, jak člověk při balení batohu před výpravou nikdy neví, co ho čeká, a pak už zase nejde vzít zpátky rozhodnutí nevzít si něco, co by nyní tak nutně upotřebil. Myslím na ten slaboučký cyklistický spacák, co tam leží nevyužitý v krabici v pokoji. Tady bych si ho navlékl přes první silnější spacák, bylo by mi tepleji a ještě k tomu bych měl ochranu před vlhkostí, která se ve stanu sráží úplně na všem, především na vnitřních stěnách, nehledě na hluboký mráz.

Z polospánku náhle slyším hlasy vedle ze stanu, kde spí kluci, a také Beránek se souká ze svého superobřího zimního spacáku. Ptám se, co se děje. Dostává se mi odpovědi: kolem salaše, což je jen zbytek stavení bez dveří a bez oken, uvnitř kterého jsme večer rozbalili tábor, běhají vlci a tuší něco na zub. Pravda, přes den jsme viděli ve sněhu řadu stop a některé jsme identifikovali právě jakožto vlčí (co by tady dělali takhle velcí psi, nejbližší člověk je teď v nejlepším případě jeden den pochodu na sněžnicích), ale starosti jsme si s tím nedělali. Teď už nám to tak jedno není. Zmůžu se v polospánku jen na to, že Beránkovi řeknu, kam jsem dal večer…

I_obalka.indd
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka.indd
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 56 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte