2008-2652-mobr-taxi.jpg
2008–2652-mobr-taxi.jpg • Autor: Respekt

2008-2652-vobr-21AvariantaR492008.jpg
Fotografie: Nečíhá za rohem Euro Taxi? – Autor: Matěj Stránský • Autor: Respekt

„To je určitě mafián, úplně jako nějakej taxikář z Prahy,“ šeptá babička do ucha vnukovi o řidiči, který ji právě dovezl domů. Příšerná pověst pražských taxikářů už pronikla nejen do turistických bedekrů, ale i do populárního amerického seriálu Gilmorova děvčata. Ještě neuvěřitelnější je, že milionové město tahá za nos hrstka asi šedesáti vykuků, zatímco se čtyřmi tisícovkami jejich slušných kolegů nejsou žádné potíže.

Bezradnost města před několika dny všem připomněl náměstek primátora Rudolf Blažek: požádal o pomoc v boji s taxikáři, kteří předražují jízdné, terorizují konkurenty a napadají zákazníky, odborovou centrálu. Představa, že roky trvající válku ukončí přímluva předáků, vzbuzuje úsměv. Další kroky magistrátu však naznačují, že se na ulicích přece jen něco děje. Otázkou zůstává, proč až teď.

Nejde to

Pan K. je celkem kliďas. Když má ale vyprávět o tom, co jako taxikář zažil letos v létě na štaflu v centru Prahy, znervózní a trvá na anonymitě. Seděl v autě na vyhrazeném místě na Staroměstském náměstí a v červencovém parnu si stáhl okénko. Jako obvykle na tomto místě začali konkurenti z nechvalně známé pražské firmy Euro Taxi odvádět jeho zákazníky k sobě a sprostě mu nadávat, aby „vypadl“. Když nereagoval, přišel k okénku jeden z řidičů Eura a plivl mu do obličeje. Pan K. vystoupil a s hraným klidem obešel auto,…

2008_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 56 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

2008_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 56 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte