Už už se zdálo, že vláda padá na nos, když přispěchal Jiří Paroubek a pomohl jí opět na nohy. Hlasování o nedůvěře vládě si skutečně šéf socialistů nemohl hůře načasovat, vždyť v úterý Mirek Topolánek zaznamenal téměř ostudnou porážku ve vlastní straně, když se jednalo o církevních restitucích. Nemusel ale naříkat dlouho, jen do poledne následujícího dne, kdy mu všichni koaliční poslanci i s oběma apendixy Melčákem a Pohankou vyslovili důvěru. Nemělo by to ale překrýt fakt, že se občanští demokraté skutečně trápí a vláda společně s nimi.

Tak už dost

Půlka volebního období je podle řady expertů nejhorší čas pro každou vládu. Koaliční strany si uvědomí, že čas na zásadní kroky mají už za sebou, ale přitom se toho moc nestihlo. Zároveň se už pomalu rodí myšlenky na další volby a na to, jak si zařídit přízeň voličů. Stává se tradicí, že v půlce volebního období začínají v koaličních stranách ujíždět nervy a přemýšlí se o útěku.

Proto jsme svědky drolení jednoty a výroků, které si jsou velmi podobné napříč stranami – Ludvík Hovorka (KDU-ČSL): „KDU-ČSL vznikala z nějakých myšlenek a teď je opouští, já je neopouštím. Není možné, abychom se jako strana točili o 180 stupňů podle toho, v jaké koalici se ocitneme.“Dana Kuchtová (SZ): „Neplníme program a neplníme ani to koaliční prohlášení tak, jak jsme slíbili.“ Jan Schwippel (ODS): „Opouštíme své…

200819-vobr-01_obalka_velka.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200819-vobr-01_obalka_velka.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2147

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte