Jak se vaše ministerstvo připravuje na předsednictví EU?

angažovaný

Předsednictví ČR v Radě EU je dobrou příležitostí nejen ukázat, čeho jsme dosáhli v oblasti ochrany lidských práv, ale posunout řešení lidskoprávní problematiky o kousek dál v celoevropském měřítku. Prioritou pro předsednictví ČR je ochrana práv seniorů, prevence týrání, zanedbávání a zneužívání seniorů. Během našeho předsednictví v Praze proběhne celoevropská konference s touto tematikou.

Jak se stavíte k možné amnestii pro ilegální imigranty?

čtenář Respektu

O legalizaci pobytu nelegálních přistěhovalců se v současné době neuvažuje. Nejschůdnější cestou je využití institutu zelených karet, který by měl platit od ledna příštího roku. Každý ilegální přistěhovalec bude mít možnost reagovat na nabídku a o vydání karty požádat, pokud ovšem bude mít odpovídající a pro ČR potřebnou kvalifikaci.

Nebyl váš návrh na zavedení zákona o tělesných trestech hlavně nedostatečně komunikován s veřejností?

Karpíšek (karpisek@hotmail.com)

Zcela s vámi souhlasím, ohlášení záměru novely zákona o rodině ve smyslu nepřípustnosti tělesných trestů měla předcházet osvětová celospolečenská kampaň, která je plánována na druhou polovinu roku 2008 a v daleko větším rozsahu na rok 2009. Teprve v květnu 2008 propukne debata na toto téma za účasti veřejnosti a poběží jak v Praze, tak v jednotlivých krajích.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte