Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected].
A přesto zůstávají v naší redakci. Respekt prostě jen vychází vstříc globalizaci a začíná obepínat zeměkouli se stejnou samozřejmostí, s jakou už kdysi náš editor Ivan Lamper obsadil českou Vysočinu.
Jak prohlásil zástupce ČMFS, „bude se hledat podpora napříč politickým spektrem, aby v co nejkratším termínu mohla být zavedena česká verze anglického modelu, aplikovaného do zdejšího právního prostředí“.
Domnívám se, že televizní záběry násilí a rasistických projevů ovlivňují celou širokou veřejnost včetně mládeže. Odvysílání těchto záběrů paradoxně způsobuje tzv. negativní reklamu nežádoucích jevů a chování, danou situaci umocňuje a ještě více tím vzněcuje emoce.
Průzkum: Kde zakázat kouřit?
Vstupem světového gigantu Müller na tuzemský trh odstartovala v Česku jogurtová revoluce. Summit NATO v Bukurešti schválil stavbu americké radarové základny v Brdech. Zdražil plyn.
Ceny bytů v Česku trhají rekordy a milionové hypotéky si berou i lidé s průměrnými příjmy. Při pohledu na americkou hypoteční krizi vzniká otázka, nakolik se něco podobného může stát i u nás.
Mateřské štěstí a radosti dětského věku si nepředstavujeme jako stav bohatých.
Česko je na špici žebříčku zemí, kde se nejvíce umírá na karcinom tlustého střeva.
Tu řeč nazývají komentátoři nejvýznamnějším poselstvím od dob Martina Luthera Kinga. „Kromě mnoha (Afroameričanů), kteří si dokázali vybojovat díl amerického snu, je tu i řada těch, kteří neuspěli. Toto dědictví porážky se přeneslo na další generace… Ale i pro ty černé, jež uspěli, představují otázky rasy a rasismu základ jejich vidění světa,“ řekl před měsícem demokratický kandidát na prezidentskou nominaci Barack Obama.
Komiks: Alois Nebel
Parafráze okřídleného rčení určeného Neapoli by mohla sloužit jako epitaf na hrob hlavního hrdiny slavné novely Thomase Manna Smrt v Benátkách a její neméně slavné adaptace, kterou natočil v roce 1971 Luchino Visconti.
Pohled na tvorbu pětatřiceti studentů a absolventů opavských výtvarných škol. Nové galerii v areálu albertoveckého hřebčína šéfuje Martin Klimeš z opavského sdružení Bludný kámen.
Kontrabasista od Chicka Corey má u nás už své publikum. Tentokrát uvede nový ansámbl a (vůbec poprvé zpívané) skladby, jež vznikly cestou k dědictví a historii rodného Izraele.
„Vhodnější by bylo nazvat to pět minut po dvanácté.“ V hledišti pražské Archy vládlo napětí už před začátkem tiskovky s burcujícím názvem Za pět minut dvanáct! a úvodní slova ředitele Národního divadla Ondřeje Černého atmosféru ještě víc vyhrotila.
Příslušné klíčové slovo zní pangender: důraz tu totiž neleží na sexuální orientaci, ale na tom, jak nás vidí (a co od nás žádá) společnost.
V kulisách klasické třídy základní školy zkrášlené několika fíkusy zde budou pod jejím dohledem do 19. dubna probíhat kurzy, jež Koťátková pojmenovala Výtvarná výchova. S typickou „výtvarkou“ mají ale tyhle hodiny máloco společného.
Byl jednou jeden Lojze Kovačič.
Nic není starší než včerejší noviny, říká se. Jenže knihy uspořádané ze zdánlivě efemérní publicistiky takového Nerudy, Čapka, Durycha nebo Vaculíka prokazují leckdy větší životnost než umělecky ambicióznější díla autorů.
Emil Cina je jeden z patnácti autorů (Romů i Neromů) zastoupených ve sborníku básní a krátkých próz. Kniha je výsledkem soutěže Obce spisovatelů na téma Cikáni-Romové.
Básník Josef Hiršal zaznamenal v knize vzpomínek historku o tom, jak si jej v dávném roce 1941 bonviván a psychoanalytik surrealistické skupiny Bohuslav Brouk zvolil za společníka při tazích pražskými nočními lokály
Měl to být triumf nové programové ředitelky České televize Kateřiny Fričové: televize veřejné služby nasadila na počátku roku do vysílání několik nových formátů. Teď však zkušená profesionálka, jež na Kavčí hory přešla z Primy, zaznamenala první prohru.
Bylo to strašidelné, ale občas také legrační. Tak by se dal popsat nejen film či román, ale také poslední měsíc v Polsku, včetně nedávného televizního proslovu prezidenta Lecha Kaczyńského.
Ještě nedlouho před volbami v Zimbabwe skoro všichni očekávali frašku s předem domluveným rozuzlením.
Po skončení studené války Americe chyběla „velká strategie“ v mezinárodní politice. Zrodila se až ze silných emocí, které vzbudily útoky z 11. září 2001, v neposlední řadě také ze šoku z vlastní zranitelnosti.
Aktuální poprask kolem sarkofágů na vyhořelé atomové palivo má jasný důvod. Špidlova vláda se v roce 2004 zalekla nečekaného odporu místních starostů a pozastavila na pět let průzkum vhodných lokalit. Uteklo to rychle a už příští rok mohou vrty pokračovat.
Občas slyším na dětských hřištích, jak je nutné omezit v životě dětí televizi a podporovat četbu knih.
Praha začala s přípravou kontroverzní části městského obchvatu, který má kromě lidských sídel přetnout i tři přírodní rezervace.
Jestliže bude mít ministr zahraničí dobrou ruku při výběru auditora Čunkových účtů, máme on i my velkou šanci konečně se zorientovat v hospodaření novopečeného lidoveckého vicepremiéra.
Vládní návrh zákona na odškodnění českých církví za majetek, který jim ukradli komunisté, schválil kabinet minulý týden a za dva týdny míří do Poslanecké sněmovny. V sázce je mnohem víc než náprava jedné staré křivdy. Na osamostatnění tuzemských církví totiž v důsledku vyděláme všichni.
Že vám jméno „nejúspěšnější německé skupiny roku 2007“ Marquess nic neříká?
Velkou pozornost vzbudila vyjádření předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, který uvažoval o své rezignaci, pokud by Ústavní soud podlehl „vnějším ideologickým tlakům“.
Zelení byli minulé úterý viditelně pobledlí. Kývli totiž přes značné výhrady na návrat Jiřího Čunka do vlády a nikdo z jejich řad, tedy ani Karel Schwarzenberg, neodejde.
Před dvěma týdny se Slovensko opět jednou prodralo do českých médií díky protestu slovenských novinářů proti tiskovému zákonu.