Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Výběr z webu

Asi se naučím kouřit

Ano, na stará kolena se chci naučit kouřit. Tedy alespoň, ač nekuřák, dostávám stále častěji chuť na cigaretu.

BAZANT.BLOG.RESPEKT.CZ

Ano, na stará kolena se chci naučit kouřit. Tedy alespoň, ač nekuřák, dostávám stále častěji chuť na cigaretu. Zvlášť když čtu, jak agentura AAA udělala výzkum pro deník BBB – a výsledkem je, že už více než polovina občanů ČR si přeje zákaz kouření v restauracích.

Nejvíc mi vadí to strkání nosu do tak čistě privátní věci, jako je chození do hospody. Alespoň já tam chodím dobrovolně. Otevřu dveře, nakouknu, nasaji vzduch, zjistím nadměrnou zahulenost a jdu dál. Tak pokračuji, dokud nenajdu hospodu s vyhovující koncentrací cigaretového kouře. Na to se dá namítnout, že si při dnešním stavu věcí asi nevyberu a půjdu spát žíznivý. Ano, to je možné. Nezbývá mi než se s tím smířit a žízni se bránit zakoupením piva lahvového. Udělá-li to více lidí, pak v hospodách klesnou tržby a možná někoho napadne otevřít si hospodu nekuřáckou.

Jádro toho, co mě irituje, je totiž v tom, že hospoda vůbec není veřejný prostor (ve veřejném prostoru zákaz kouření snesu), je to prostor čistě soukromý. Podnikatel (česky hospodský) si tam může dělat, co chce: kdyby si vzpomněl, že ten, kdo tam chce jít, musí třikrát mávnout levou nohou k jiho-jihozápadu, jinak že nebude vpuštěn, je to jeho věc. A argument, že již existují jistá ztížení v tomto podnikání (jako například hygienické předpisy a kontroly ohledně čistoty v kuchyni), je sice správný, ale týká se to něčeho zcela jiného, pro…

200732-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 50 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200732-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 50 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte