Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Nenašli jste, co hledáte?

Napište na [email protected]

Komentáře

2x na zebře

Na sklonku roku srazil v Kladně muž autem čtrnáctiletou dívku, která posléze zraněním podlehla. Policie obratem sdělila novinářům jméno i věk pachatele a poskytla jim také jeho fotografii. Jaký byl důvod jejich sdílnosti?

Na sklonku roku srazil v Kladně muž autem čtrnáctiletou dívku, která posléze zraněním podlehla. Policie obratem sdělila novinářům jméno i věk pachatele a poskytla jim také jeho fotografii, kterou dva deníky přetiskly. Důvod sdílnosti se tvářil důležitě – muž z místa nehody uprchl a policie po něm pátrá. Jenže ve skutečnosti nedával smysl.

David Skalkoš totiž po činu odletěl do Velké Británie, a policie tedy těžko mohla očekávat, že ho někdo z čtenářů Práva nebo MF Dnes potká na ulici a udá. Muži zákona o něm navíc měli zjevně přesné informace, protože když se Skalkoš po týdnu vrátil, čekali na něj s želízky na letišti.

O čtrnáct dní později u Českých Budějovic přejel – rovněž na přechodu – policista dívku o rok mladší a těžce ji zranil. Její rodiče si poté stěžovali, že se k nim dopraváci chovali arogantně a naznačovali, že to mohla být vina oběti, protože „chodec nemá absolutní přednost“. Čtenář, který se druhý den těšil na to, jak takový uniformovaný pirát silnic vypadá a co si o něm myslí jeho rodiče (ty Skalkošovy denní tisk vyzpovídal pořádně), ale listoval novinami zbytečně: „Nemůžeme podávat žádné informace,“ říká v nich suše mluvčí.

Takže policie na jedné straně ochotně podstrčí novinářům osobní data i fotku romského mladíka, ale muže, který nosí u pasu pistoli a bere plat z našich daní, kryje a neřekne ani, jestli zůstal ve službě a smí řídit auto. Divné priority.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].