Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Nové hodnoty na Meltdown

Londýn se v červnu teprve chystal na hlavní nápor veder, ale i tak mezi řídkými dešti vládla pěkná výheň.

2007-1222-mobr-25AAR272007.gif
2007–1222-mobr-25AAR272007.gif • Autor: Respekt

2007-1222-vobr-25AAR272007.jpg
Fotografie: Přijde vám to poněkud divoké?to jste ještě nezažili Ester Krumbachovou.(Jarvis Cocker) – Autor: Profimedia.cz/AFP, www.profimedia.cz • Autor: Respekt

Londýn se v červnu teprve chystal na hlavní nápor veder, ale i tak mezi řídkými dešti vládla pěkná výheň. „Vařte jen to, co potřebujete,“ mávají ve větru poutače veřejné kampaně a ukazují zeměkouli jako čajník zahřátý k bodu varu. „Mějte při sobě vodu,“ hlásá první pravidlo u vchodu do metra, kde vloni zkolabovalo množství Britů zaskočených novým způsobem léta. Davy turistů i místních to očividně nebrzdí, centrum je zaplavené lidmi místy téměř nesnesitelně.

Londýn je jedna ze světových metropolí pop-kultury a člověk si tu během jednoho večera může vybrat, zda půjde na Nicka Cavea, Macy Gray, montrealské nové hvězdy The New Pornograp-hers nebo na některý z osmdesáti dalších koncertů. Osmidenní festival Meltdown (16.–23. 6.) se v kulturním zahlcení neztrácí. Čtrnáct let po založení je z něj prominentní a ostře sledovaná akce, doporučovaná předem snad všemi deníky a týdeníky – s pobaveným i hloubavým očekáváním, s čím se program (oznamovaný často až na poslední chvíli) vytáhne.

Sprcha na probuzení

„Obleva“ je sice usazená do prestižních sálů South Bank Center, ale přitahuje publikum rocku a elektroniky. Pořadatel, Anglická kulturní rada (Arts Council England), v minulosti svěřil celý program do rukou Davidu Bowiemu, Laurii Andersonové nebo Patti Smith. Po jejím mimořádně pestře a bohatě programovaném ročníku 2005 se vloni konala…

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte