Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Téma

Až naše děti prasknou

Je to větší riziko než kouření. Horší epidemie než AIDS. Vážnější hrozba než terorismus. Taková slova můžeme slyšet od předních vědců, vládních zdravotních zmocněnců i politiků.

2007-1251-mobr-17AR272007.gif
2007–1251-mobr-17AR272007.gif • Autor: Respekt

2007-1251-vobr-17AR272007.jpg
Fotografie: Zapomínat svačinu je tak příjemné… • Autor: Respekt

Je to větší riziko než kouření. Horší epidemie než AIDS. Vážnější hrozba než terorismus. Taková slova můžeme slyšet od předních vědců, vládních zdravotních zmocněnců i politiků. Během deseti let svět ztloustl jako nikdy předtím a dnes už téměř nenajdete na planetě stát, který by s obezitou neměl problém. Češi zatím nepatří mezi nejtlustší národy světa, ale zdejší trend neúprosně kopíruje křivku, která Američany nebo Brity dovedla k vyhlášení krizového stavu. Během pouhých pěti let se u nás výrazně zvýšil počet obézních dětí, množství Čechů, kteří mají problémy s nadváhou, se přehouplo přes polovinu populace. A chutná nám stále víc.

Ze svého bytu ve třetím patře hannoverském činžáku vyšel naposledy v roce 1996. Deset let tu žil sám se svou matkou bez povšimnutí, než se na jaře loňského roku dostal na stránky předních německých novin. Muž, jehož jméno média nezveřejnila, se tehdy vydal na záchod a cestou se zhroutil. Když dorazila na místo sanitka, nevěřili lékaři svým očím. Tělo muže vážící 426 kilogramů se vklínilo mezi vanu a toaletu a záchranáři museli dvě hodiny budovat pomocnou rampu, aby ho dostali do nemocnice. Schodiště ani výtah nepřicházely v úvahu, takže lékaři transportovali pacienta na balkon a tam jej přeložili do speciální ocelové vany, kterou pak k zemi snesl přistavený jeřáb. Těžce obézní muž v nemocnici zemřel – na hřbitov musel jeho tělo ve speciálně vyrobené…

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 48 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200727-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 48 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1517
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte