Některé příběhy se dají v novinách najít zastrčené až vzadu v regionálních přílohách, přesto o Česku L. P. 2006 vypovídají víc než celý kongres ODS. Toto je jeden z nich.

Pavel Trenze je brněnský strážník, kterému poslední červnový den parta výrostků zbila syna. Když se to pan Trenze dozvěděl, slíbil si, že násilníky najde. Příští den přišel do služby a začal po městě hledat lidi, kteří by odpovídali popisu. Při pojížďce autem narazil na Milana Vavreka, čtrnáctiletého školáka jedné z brněnských škol, který se právě radoval ze začínajících prázdnin. Trenze měl pocit, že se trefil. Spolu se svým parťákem naložili Milana do auta a zamířili do lesa za město.

Tam spustili akci, kterou znají možná tak diváci pozdně nočních filmů. Povalili chlapce na zem, začali do něj kopat a křičet, ať se přizná a vyklopí i jména svých kompliců. Jenže Milan nevěděl k čemu a kopance snášel. Trenze proto vytáhl pistoli, opřel ji ležícímu chlapci o čelo a naprázdno cvakal kohoutkem. Když ani to nepomohlo, namířil mu zblízka do očí, a pak zabořil hlaveň i do otevřené pusy. A opět chvíle čekání a cvaknutí uzávěru naprázdno. Opět bez „úspěchu“. Jednu chvíli se Milan pokoušel utéci, druhý policajt Pavel Kypr ho ale chytil, znova hodil na zem a týrání pokračovalo, dokud strážníci rezignovaně neodjeli.

Chlapec pak svůj zážitek popsal státní policii. Trenze a Kypr zapírali, důkazy proti nim ale byly přesvědčivé. Jednak Milanova DNA na Trenzeho pistoli a pak…

200648-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200648-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2433

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte