Marta (ČR)

Ve čtvrtek proběhne v Malém sále karlovarského hotelu Thermal premiéra absolventského filmu režisérky Marty Novákové. Ve filmu, zasazeném do válečné reality, se představuje herečka Petra Špalková a herci Jan Novotný a Vojtěch Štěpánek.

Partyzánka Marta v podání Petry Špalkové se chytí do pasti nastražené na zvířata. Zraněná se tak dostává do domácnosti dvou mužů žijících na samotě uprostřed lesa.

Mrzoutský otec (Jan Novotný) s nelibostí přihlíží tomu, jak jeho dospívající syn (Vojtěch Štěpánek) ošetřuje Martu a sbližuje se s ní. V lesích kolem je spousta vojáků, kteří představují nebezpečí pro všechny tři; otec se bojí, aby neodvedli syna do války, syn, aby nepřišel o Martu – a Marta se bojí o život.

Fresh Film Fest, Karlovy Vary, 30. 8.–3. 9.

Už 3. ročník mezinárodního studentského filmového festivalu. Organizátoři pozoruhodné akce slibují 200 filmů a „živou platformu pro výměnu názorů mezi mladými filmovými umělci z celého světa“. Fresh Film Fest je pokračovatelem zajímavého festivalu CILECT, který byl pořádán v Karlových Varech původně jako nezávislý festival a poté jako součást Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Dnes za ním stojí především studenti FAMU v čele s děkanem Michalem Bregantem.

200635-vobr-01_obalka_velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200635-vobr-01_obalka_velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte