Nenašli jste, co hledáte?
Napište na [email protected].
Africký nováček na šampionátu v kopané vyprodukoval více změn trenérů než gólů. Všiml si toho i list New York Times. Věru je o čem psát.
Nezávislost na dovozu ropy a plynu. Tento slogan může vyhrát americké volby. Dnes už ho nerazí jen environmentalisté či opozice z Demokratické strany, ale i sami republikáni.
Kreml bere plány Varšavy, Budapešti a Prahy vstoupit do tichého jaderného soupeření dvou staronových rivalů – Ruska a USA – na straně Washingtonu nesmírně vážně.
V Džabalíji vybuchuje nálož. Člen Hamásu Ahmed Sarí je mrtev, jeho osmiletý syn vyvázne zraněný.
Celosvětovou debatu vyvolala výzva britských akademiků, aby byli bojkotováni jejich izraelští kolegové.
Prahu navštívil čínský disident Harry Wu, brněnská radnice přišla s návrhem léčit asociální mládež lekcemi golfu a padesát procent Čechů v průzkumu IVVM uvedlo, že se v noci doma bojí.
Přišel odnikud. Zachránil ztracený podnik. Odchází jako jeden z nejbohatších mužů v zemi a s velkorysými plány konat dobro. Na tomto popisu oslnivé dráhy jednoho z majitelů Mostecké uhelné Antonína Koláčka se shodnou jeho příznivci s mnohými jeho odpůrci.
Další justiční fígl v procesu s Yektou Uzunoglem ukázal, že kurdský lékař nemá v Česku právo na spravedlnost. Senát Obvodního soudu pro Prahu 4 složený z předsedy Mgr. Vítězslava Rašíka a přísedících Judr. Ireny Nechvátalové a Zuzany Semelové se pro podjatost vylučuje z vykonávání úkonů trestního řízení.
Plukovník Jan Kubice se v posledních dnech nenudí. Policie začala prověřovat osm trestních oznámení podaných na šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu od lidí, kteří byli v různých souvislostech uvedeni v jeho zprávě o prorůstání organizovaného zločinu do státní správy.
Ráno mě budí Tonda, náš kocour. S rozběhem vyskakuje na postel, kde se uvelebí na mých prsou.
Tváře občanských demokratů, lidovců a zelených každou chvíli vyskakují na televizní obrazovce nebo z titulních stran novin. Jednají o sestavování vlády, jejím programu či obsazení.
Robert Fico by si měl rychle sehnat číslo na Mirka Topolánka. Vítěz slovenských parlamentních voleb totiž podobně jako předseda ODS musí řešit povolební pat, i když po slovensku.
Středo-pravicová koalice se ještě ani nenarodila a už pomalu začíná umírat. V půlce minulého týdne na večerní schůzce prý Mirek Topolánek seznámil Miroslava Kalouska a Martina Bursíka s tím, že jednání se sociálními demokraty o nějaké podpoře naprosto zkrachovala.
Pohoršení nad tím, že policie odmítla stíhat extremistickou Národní stranu za to, že její předáci popírali romský holocaust v Letech u Písku, by už trochu zavánělo nudou.
Pár dní poté, co se Ján Langoš stal federálním ministrem vnitra, si chtěl promluvit se svým náměstkem Janem Rumlem o zásadní přeměně rezortu. Kanceláře úřadu, v létě 1990 samozřejmě plného „starých struktur“, se jim nezdály příliš bezpečné, a tak se rozhodli sejít v jedné barrandovské restauraci.
Velká koalice není zločin a není třeba ji paušálně odsuzovat. Ale kdokoli ji navrhuje, měl by hned dodat i rizika, která přináší. Pro příklad nemusíme chodit daleko: V sousedním Německu taková koalice již nějaký čas funguje.
Pátého července uplyne deset let od narození ovce Dolly. Po celou tu dobu se svět nepřestal děsit narození prvního klonu člověka. V klonování naopak doufají někteří neplodní lidé, jimž současná medicína nedokáže pomoci.
V srdci kalifornského Silicon Valley pracuje den za dnem, hodinu za hodinou robot velikosti malého terénního auta. Polyká knihy patřící Stanfordově univerzitě, mechanickými prsty jemně obrací jejich stránky, a než knihu znovu vyplivne, změní její obsah v sérii nul a jedniček, kterou uloží do počítače.
Poklidná atmosféra, která v automobilových kruzích až dosud vládla, se začíná měnit. Bylo to znát i na letošním ročníku přehlídky ekologických automobilů Challenge Bibendum.
Příběh ze zapadlé irské vesnice byl neobvyklý, tak jako muž, jenž ho před čtrnácti lety v Paříži vyprávěl. Měl bledý oválný obličej a tmavou tužkou obtažená obočí. Nebýt zlatistých kadeří, jež z čela odhazoval aristokratickým trhnutím hlavy, připomínal by benátskou karnevalovou masku.
Zajímavé dokumenty a filmy tento týden na ČT.
Ta nejlepší hudba pro tento týden.
To nejlepší z filmů pro tento týden.
Knižní tituly, které byste si neměli nechat ujít.
Na surové umění si zajděte na výstavu do Domu U Kamenného zvonu. Pojem art brut bývá překládán jako surové nebo syrové umění.
Lídr britské Konzervativní strany David Cameron vyrazil do boje proti BBC. Nelíbí se mu, že kanál Radio 1 hraje gangsterský hip hop: minulý týden obvinil stanici, žijící z veřejných peněz, že hraje skladby, které „povzbuzují lidi, aby nosili střelné zbraně a nože“.
Na rozdíl od 19. století, kdy vrcholila pomníková éra, je současný pomník v našem prostředí často považován za anachronismus. Mnohá současná díla navíc nepřekračují úroveň řemeslně provedené zakázky a nezřídka je provází rozpačité přijetí ze strany odborné komunity a všeobecný nezájem laické veřejnosti.
Některé knižní novinky se mohou shodou okolností dokonale trefit do okamžiku, k němuž se v době vzniku teprve schylovalo. Tak je tomu i u čerstvé publikace Kdo ve stínu čeká na moc. Čeští komunisté po listopadu 1989.
Lars von Trier patří k největším hvězdám autorského filmu. Svého bývalého učitele Jorgena Letha vyzval k filmovému souboji. Kdo vyhrál?
Celosvětově známý fotograf. Nejlepší český reportér. Výstava nazvaná Stories a vydání velkolepé stejnojmenné knihy nejsou zdaleka první příležitostí, kdy o Janu Šibíkovi čteme v médiích takovou chválu.
Ve Vídni zemřel György Ligeti, jeden z předních skladatelů 20. století. Široká veřejnost dnes jméno György Ligeti skoro nezná. Nebýt režiséra Stanleyho Kubricka, který si jeho hudbu ukradl do své Vesmírné odysey, možná by se jeho smrti mainstreamová média ani nevěnovala.
Před týdnem skončila další řada reality show VyVolení. Před tuzemskými fanoušky televizní zábavy se ihned otevírá rozmáchlé menu.