200626-vobr-01_obalka_velka.gif

2006/26

Koupit vydání
200625-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 18.–25. 6. 2006 200627-vobr-01_obalka_velka.gif Vydání 2.–9. 7. 2006
Editorial
Editorial Marek Švehla Vážené dámy a pánové, už jsem vám psal, že Respekt se chce zmodernizovat, přitom si ale zachovat své charakteristické rysy. Také jsem vám psal, že uvítáme, pokud nám do této změny budete mluvit..
Scéna
Hudba a tanec Respekt Ta nejlepší hudba a tanec pro tento týden. Televize Respekt Zajímavé dokumenty a filmy tento týden na ČT. Knihy Respekt Knižní tituly, které byste si neměli nechat ujít. Kulturní tip Respekt Festival v karlových Varech zahajuje 41. ročník. Mimochodem Viktor Šlajchrt Binokl na očích, v ruce hůl – tak stařecky se vykreslil Jan Neruda, když mu táhlo na padesátku. Hůl patřila k majestátu zralých mužů ještě za časů mého dětství.
Minulý týden
Minulý týden Ivan Lamper Přišel letní slunovrat. Výkonem 34,2 stupně Celsia v Českých Budějovicích překonalo počasí svůj dosavadní 56 let starý teplotní rekord pro 21. červen. Vznikající vládní koalice ODS-lidovci-zelení se dohodla na rovné dani, uhlíkové dani a nutnosti zajistit nezávislé vyšetřování policejních zločinů. Předprázdninové průzkumy odhalily, že polovina Čechů zůstane o dovolené raději doma.
Dopisy
Dopisy Respekt Dopisy od našich čtenářů.
Kultura
Básník chce být prezidentem Markéta Pilátová Mexiko stojí na křižovatce. Je demokratické, roste a ekonomové si čtou jeho statistiky s hřejivým pocitem uspokojení. Zároveň se z téhož Mexika valí statisíce uprchlíků do Spojených států, na ulicích hlavního města vládne strach z vysoké kriminality a bez úplatků si tu nepořídíte ani cestovní pas.
Diskuse
Před 5 lety Respekt V dravé proudu řeky Moravy u Hodonína se při pokusu překonat cestou na Západ slovensko-českou hranici utopilo sedmnáct indických běženců. Da Vinci kód: duchovní terorismus Miloslav Vlk, Ivan Štampach Kniha a film Šifra mistra Leonarda vyvolala po celém světě ostrý odsudek představitelů katolické církve. Stejně tomu bylo i v Česku.
Ekonomika
Která varianta vlády je nejlepší? Čeští ekonomové se vyjadřují k otázce, která varianta vlády by byla nejlepší. Český život s dluhy Petr Fischer Osmileté vládě sociální demokracie se kromě jiného nejčastěji vyčítá prudký nárůst státního dluhu.
Civilizace
Paroubkův Kočka II. Respekt, Jiří Paroubek Dokument – dopis Jiřího Paroubka a reakce Respektu. Je protiraketový deštník děravý? Martin Uhlíř Globální ochranný deštník, který má bránit Ameriku před úderem mezikontinentálních střel, se až příliš často ocitá pod palbou kritiky.
Domov
Mauglí v útulku Jáchym Topol Byla to šokující zpráva a přinesl ji nejčtenější deník MF Dnes. Policie před krutou matkou zachránila ubohé dítě: pětiletého chlapce s hřívou vlasů do pasu, který „zřejmě nikdy nejedl maso“ a má tělo plné modřin. Drž se, Polsko, Lachnit jede Měl být politickou mrtvolou, ale zázračně obživl. Někdejší kontroverzní ministr Zemanovy vlády se chystá na ambasádu ve Varšavě a jeho kariéra poodhaluje rozdělování důležitých postů v české diplomacii. Tři mušketýři pod koaliční vlajkou Silvie Lauder Jsme uprostřed nepřehledného bzukotu mocenských vyjednávání a počátkem čtvrtého povolebního týdne je jisté jen to, že si ODS, lidovci a zelení dohodli program a ministry své koaliční vlády. Jeden den v životě Martin Rosocha Vstávám v šest. Máma mi vždy vtloukala do hlavy, abych si na dni našel něco pěkného. Takže vstávám a na metro jdu schválně s pětiminutovou zacházkou, abych se v parku zaposlouchal do těch k zbláznění duševně vyrovnaných ptačích pěvců. Striptýz pro českou duši Jan Kovalík Už brzy se dozvíme něco víc o naší duši – a poděkujeme za to Ostravě. Tedy aspoň pokud má pravdu poučka, která říká, že o duchu doby a společnosti nejlíp vypovídají současné tváře jejích měst. Až dosud jsme se takhle mohli poznávat jen na periferiích či při pohledu na nové stavby ve volných prolukách, teď přichází úžasná chvíle.
Rozhovory
Riziko je součást normálního života Karel Hvížďala ><b>Werner D&lsquo;Inka</b> (52) je jedním z pěti vydavatelů ve světě nejčtenějších německých novin Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Studoval na univerzitě v Mohuči a na Svobodné univerzitě v Berlíně žurnalistiku, historii a politiku.
Téma
Jsi hořkosladké, S&#227;o Paulo Markéta Pilátová Patří k nejbohatším místům Latinské Ameriky, ale rozmařilé bohatství se tu mísí s extrémní chudobou. Přes nespočet problémů a nebezpečí by ale jeho obyvatelé za nic jiného neměnili.
Komentáře
Uřízlá střecha nad Evropou Erik Tabery Zní to jako vtipná historka pro smutné večery &ndash; rakouský hoteliér musel odříznout dvacet centimetrů střechy, protože zasahovala na české území. Lekce Marek Švehla Dá se to brát jako malá zkouška na zvažovaný většinový systém &ndash; prý východisko z volebního patu. Možná, ale aby fungoval, musí stát na nutné dávce velkorysosti vítězů vůči těm ostatním. Koho, když ne velryby Marek Švehla Povolení komerčního lovu velryb připomnělo, že motivace byznysu rozhoduje. A na tom žádné zákazy nic nezmění. Existuje vůbec něco, nad čím by se různí lidé shodli tak snadno, jako že se mají chránit velryby? Zrodil se politik Erik Tabery Politika má tu výhodu i nevýhodu, že to, co se zdá jasné, se může najednou nečekaně změnit. Takhle &bdquo;jasný&ldquo; byl i Mirek Topolánek coby opoziční lídr: nezajímavý, podrážděný chlapík, který svými výroky o osvětimských lžích či &bdquo;noci dlouhých nožů&ldquo; vzbuzoval obavy, že úplně přesně neví, co mluví, a špatně zvládá krize. Ve hvězdách Viktor Šlajchrt Jednou bude možná působit divně, že v minulém století, které si tolik zakládalo na pokroku a modernosti, patřili k nejznámějším hrdinům české literatury pro mládež lovci mamutů. Vídeňská love story Jiří Sobota Po milenecké hádce obvykle následuje trapné ticho. Oba jindy roztomilí lidé právě svorně předvedli něco hodně ošklivého. Teď na sebe jenom v úžasu zírají. Konec iluzí. Tak snad abychom raději šli každý po svém? Ale po všech těch letech?
Zahraničí
Odtud šli na smrt Zbyněk Petráček Běžný návštěvník Paříže tam na budovách některých základních škol může zahlédnout desky s nápisem: &bdquo;Na památku žáků této školy, deportovaných za to, že se narodili jako Židé, nevinných obětí nacistického barbarství za aktivní spolupráce vlády ve Vichy. Zahynuli v táborech smrti. Nikdy na ně nezapomeneme.&ldquo; Kdo slyší hlas velryb Marek Tomin Máme lovit největší savce planety? Harpunáři v komisi získali po téměř čtvrtstoletí většinu a moratorium se chvěje. Právo na atom Cyril Bumbálek Přesně před rokem byl prezidentem zvolen Mahmúd Ahmadínežád. A nyní přichází zřejmě poslední pokus o diplomatické urovnání nejvýbušnějšího plodu jeho vlády. Teheránu se stále nepodařilo rozptýlit obavy Západu, že pod rouškou energeticky zaměřeného programu usiluje o získání jaderné zbraně. Když se kácí les, létají vůdci Petra Procházková Čečenského prezidenta Sajdulajeva dostali Rusové metodou cíleného zabíjení. Doba kobercového bombardování Grozného patří minulosti, ale lidé už nevěří nikomu a ničemu. Fico hledá partnera Monika Žemlová Bývá zvykem, že po volbách ta či ona strana ohlásí odchod do opozice. To se však na Slovensku nestalo. Do vlády chtějí všichni. A v prvním kole všichni vyjednávali s Ficem. Celkem tak vznikly čtyři možnosti &ndash; a tři z nich jsou reálné.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte