2006-970-mobr-04A.gif
2006–970-mobr-04A.gif • Autor: Respekt

2006-970-vobr-04A.jpg
Fotografie: Adrian Sarbu: Spolupracovat a nekrást. – Autor: Archiv CME • Autor: Respekt

Už nikdy to nebude jako dřív, řeknou si tento týden zaměstnanci TV Nova. Vedení televize v čele s novým superředitelem Adrianem Sarbu (51) z Rumunska jim totiž oznámí změny, kterými stanice v nejbližších měsících a letech projde. A nepůjde o žádné kosmetické úpravy typu vystřídání několika známých bavičů. Televize má před sebou radikální proměnu podle balkánského vzoru. Možná to zní divně, ale jde o překvapivě dobrou zprávu. Nova se má stát moderní komerční stanicí, či spíše stanicemi.

Tanec kolem židlí

„Žádná hustá atmosféra tady nevládne, pořád pracuju tak jako dřív. Ale to víte, všichni čekaj, co bude,“ říká do telefonu šéfreportér zpravodajství TV Nova Jan Tuna. Jaká je situace přímo na místě, bohužel nelze zjistit, protože podívat se do televize nesmíme. „Jde o nejtěžší období života TV Nova,“ říká dobře informovaný zdroj z Novy, který svou otevřenost vyměňuje za slib anonymity. Podle něj se hroutí systém, který zavedl ještě Vladimír Železný před dvanácti lety, tedy pyramidová struktura vedení, kdy o všem rozhoduje ředitel. „To jakžtakž fungovalo, když se Železný ještě skutečně věnoval televizi. Když ale začaly jeho politické a pirátské hrátky, přestal se o televizi zajímat a ta jela samopohybem,“ říká zdroj z Novy. Pyramidový systém prý navíc vedl k pasivitě a alibismu zaměstnanců, kteří se mohli schovat za rozhodnutí velkého šéfa.

200624-vobr-01obalka%20Velka.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200624-vobr-01obalka%20Velka.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte