2006-850-mobr-04A.gif
2006–850-mobr-04A.gif • Autor: Respekt

2006-850-vobr-04A.jpg
Fotografie: Od Palachova týdne k biolihu. (Borník) – Autor: ČTK, www.ctk.cz • Autor: ČTK

Vypadá to jako pořádná porce smůly: ti chlapi přišli do práce odkroutit si běžnou policejní službu a večer skládali uniformu do skříně jako podezřelí spolupachatelé zločinu. Přitom neudělali nic než že stáli a koukali. Bohužel na to, jak jejich kolega mlátí ženu. A v tom je ta smůla: fotografii policistů sledujících bití političky Kateřiny Jacgues přinesla všechna zdejší média a policejní prezident oznámil, že si na skupinku přihlížejících posvítí. O tom, zda nečinností spáchali zločin, má rozhodnout Inspekce ministra vnitra. Tedy spolek hnaný právě v těchto dnech občanskými aktivisty před Ústavní soud se závažným obviněním: že pracuje na politickou objednávku. A nutno dodat, že čerstvý zásah inspektorů proti policejnímu týmu vyšetřujícímu možnou korupci špiček ČSSD toto podezření značně posílil.

Hlídači našich hlídačů

Dámy a pánové spěchající po majestátních schodech budovy v pražské Střelniční ulici mají vážné tváře odpovídající jejich vážnému úkolu: musí dohlížet na ty, kteří dohlížejí na nás na všechny. Jsme v sídle Inspekce ministra vnitra, oddílu policistů, kteří stojí mimo policejní sbor a jsou odpovědní přímo šéfovi rezortu. Pokud se vyskytne podezření, že se kterýkoli policista dopustil trestného činu, putuje případ rovnou sem do ministerského chrámu ve Střelniční ulici. Tady jej inspektoři „prověří“ – a rozhodnou, jestli se jedná o trestný čin, nebo…

200621-vobr-01_obalka_mala1.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200621-vobr-01_obalka_mala1.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte