2006-842-mobr-18Bucho.gif
2006–842-mobr-18Bucho.gif • Autor: Respekt

2006-842-vobr-18Bucho.jpg
Fotografie: Nefňukejme, že není koho volit. • Autor: Respekt

Křičeli jsme na náměstích „Svobodné volby!“. A budeme je mít – od roku 1989 již pošesté. To jsme přece chtěli. Aby nebyla jen jedna vládnoucí strana. Abychom si mohli vybrat z více možností. Nefňukejme nyní, že není z čeho si vybírat. Politiku musíme jako občané aktivně ovlivňovat všichni, a v této chvíli právě volbou stran.

Co já jako občanka Helena Illnerová od politických stran vyžaduji? Především vlastní stručný a jasný program, který bude alespoň částečně v souladu s mým viděním světa. Ne zesměšňování a negaci programu cizího. Ne slibování vysokých průměrných platů či pastelek pro prvňáčky. Chci vědět, jak by ta která strana v budoucnu řešila dlouhodobé problémy naší země v energetice, v zachování krajiny, ve zdravotnictví, ve vzdělání, ve výchově dětí v zodpovědné, eticky se chovající občany, ve vyrovnávání startovních podmínek etnických menšin, v podpoře podnikání našich vlastních podnikatelů, v soužití v EU apod. Za druhé vyžaduji důvěryhodnost strany a jejích politiků. Nemůže být důvěryhodná strana, která se v minulosti dopustila zločinů. Důvěryhodnost politiků pak nespočívá jen v tom, že nepodlehli vědomě svodům kariérním či korupčním. Spočívá i v důvěře v jejich slova. Ta nesmí být volně házena do větru, ale musí být opřena o fakta a jejich analýzu. Bývám tázána, zda vědci při svém hledání pravdy o světě kolem nás jsou lepší občané než ostatní. Nejsou. Ale jedním…

200621-vobr-01_obalka_mala1.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

200621-vobr-01_obalka_mala1.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte