0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Domov14. 5. 20064 minuty

Přijďte za 14 dnů, všechno začne znovu

Po 12 letech soudních tahanic mi vydali v restituci část tatínkovy firmy. Druhou část mi nabídli k odprodeji, ale po dalších dvou letech vyřizování ministerstvo moji nabídku zamítlo a v dražbě prodalo jinému zájemci za míň peněz, než jsem nabízela já.

Helena Řezníčková

Bez čísla je ztracená, ale získat ho je tak těžké… Sledujte drama z bludiště na krajské radnici.

Po 12 letech soudních tahanic mi vydali v restituci část tatínkovy firmy. Druhou část mi nabídli k odprodeji, ale po dalších dvou letech vyřizování ministerstvo moji nabídku zamítlo a v dražbě prodalo jinému zájemci za míň peněz, než jsem nabízela já. Jsme teď dva majitelé za společným plotem, s jedním vjezdem a jedním nouzovým výjezdem. Budiž, my se dohodneme.

Horší je, že firmy, které tam podnikají už tři roky, mají ze zákona nařízeno, že se musí zaregistrovat v obchodním rejstříku. A to je problém. Ukázalo se totiž, že soudně vydaný, ve veřejné dražbě prodaný objekt nemá popisné číslo. Tudíž zaregistrovat se nelze! K patálii došlo tak, že když národní výbor před 20 lety boural náš rodinný dům, v rámci asanace či demolice, omylem zrušil popisné číslo i celému areálu. Před listopadem ten přehmat nikomu nevadil, po restituci už ano. Vydala jsem se proto na úřady vyjednat nápravu. Netušila jsem, že na té cestě strávím tři roky.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Už jen maličkost

Zpočátku to vypadalo snadno: na stavebním úřadě připustili omyl a navrhli mi, ať požádám o vrácení popisného čísla. Tak jsem požádala. Příslušná úřednice k tomu chtěla dokumentaci, ta se však ztratila, tak aspoň fotky, z toho se pozná, zda stavby v objektu byly zkolaudovány. Přinesla jsem je. Pak se nic nedělo. Po dvou letech mých občasných urgencí mi z úřadu napsali (na tu zrušenou…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc