0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Rozhovory5. 5. 200615 minut

Nemůžu zjistit, kdo tu rozhoduje

Točila filmy s Antonínem Mášou, Jaromilem Jirešem a Miloslavem Lutherem. S Martou Kubišovou a Janem Kačerem moderuje televizní Adventní koncerty a působí v Lyře Pragensis. Poslední čtyři roky je poslankyní parlamentu, kam byla v r. 2002 zvolena z nevolitelného desátého místa na kandidátce US-DEU.

Fotografie: Táňa Fischerová • Autor: Respekt
Fotografie: Táňa Fischerová
Fotografie: Táňa Fischerová • Autor: Respekt

Táňa Fischerová(1947) pochází z Prahy. Po dvou letech studia na brněnské Janáčkově akademii múzických umění nastoupila do pražského Činoherního klubu, odkud musela v roce 1973 odejít. Krátce pracovala v Divadle Jiřího Wolkera, po narození syna s postižením nemá stálé angažmá. Hostuje v různých divadlech, spolupracovala zejména s Janem Kačerem a Evaldem Schormem. Točila filmy s Antonínem Mášou, Jaromilem Jirešem a Miloslavem Lutherem. S Martou Kubišovou a Janem Kačerem moderuje televizní Adventní koncerty a působí v Lyře Pragensis. Poslední čtyři roky je poslankyní parlamentu, kam byla v r. 2002 zvolena z nevolitelného desátého místa na kandidátce US-DEU.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Jak dopadnou volby?

Ať dopadnou, jak dopadnou, bude to špatně. V tom smyslu, že bude pokračovat mocenské napětí a stávající styl politiky. Nevidím moc naděje.

Není „mocenské napětí“ nezbytnou součástí politiky?

Vím, že taková je praxe, ale považuji to za nezdravé. Všude klesají počty voličů, protože se to lidem nelíbí. Politika se dá dělat jinak: hledat konsenzus a prosazovat, co je dobré pro společnost.

Nedávno jste prozradila, že jste minule volila Stranu zelených. Proč ne Unii svobody, za niž jste kandidovala?

Přišlo mi zvláštní volit sebe. A pak: zelení v sobě mají náboj, který jsem chtěla – občanský princip, touhu po proměně společnosti. Kandidaturu do…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc