Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Proč jezdí vědci na konference

Největší světové kapacity tu mluví o nikdy nepublikovaných slepých uličkách, do nichž jejich bádání dospělo.Chcete se aktivně zúčastnit vědecké konference v nějakém turisticky atraktivním místě, třeba v Orlandu na Floridě?

Největší světové kapacity tu mluví o nikdy nepublikovaných slepých uličkách, do nichž jejich bádání dospělo. Chcete se aktivně zúčastnit vědecké konference v nějakém turisticky atraktivním místě, třeba v Orlandu na Floridě? A nemáte zrovna nic zajímavého, o čem byste mohli referovat, nebo dokonce vůbec nejste vědcem? Žádný problém, stačí si na síti vyhledat program SCIgen, který vám automaticky vygeneruje nesmyslný, ale formálně správný vědecký příspěvek. Budou v něm i grafy a citace odborné literatury. Pak už jej pouze zašlete organizátorům konference (kteří jej stejně nebudou číst), zaplatíte registrační poplatek a můžete jet.

Touto cestou se alespoň loni vydali tři postgraduální studenti z massachusettské techniky (MIT) Jeremy Stribling, Dan Aguayo a Max Krohn. Program SCIgen, generující gramaticky správné, vědecky se tvářící, ale smysl postrádající příspěvky v oboru počítačové vědy, je právě jejich dítětem. Vytvořili pomocí něj text, který pak byl skutečně přijat na konferenci s honosným názvem „Světová multikonference o systemice, kybernetice a informatice 2005“. Nebýt toho, že se studenti svým úspěchem předčasně pochlubili v médiích a následně byli z konference vyloučeni, mohli svůj nesmysl prezentovat na jejím fóru. Chlapci se ale nevzdali, do Orlanda stejně přijeli a příspěvek přednesli v rámci privátního happeningu přímo v dějišti konference.

Rozruch u pumpy

Potvrdili tedy američtí…

v13.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v13.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte