Radiožurnál nelze srovnávat s BBC

Pokus srovnávat české vysílání BBC s vysíláním ČRo 1-Radiožurnálu musel nutně vyznít v neprospěch veřejnoprávního rozhlasu – a je škoda, že si autor článku nedal trochu víc práce a neposlechl si třeba právě Rádio Česko, které co do obsahu i délky denního vysílání odpovídá BBC spíš. Pak by bylo na místě zjišťovat, jaké je zastoupení zpráv z domova a ze světa, jaká jsou hlavní témata a podobně. Ale srovnávat BBC s Radiožurnálem je asi stejně přitažené za vlasy jako srovnávat CNN s ČT 1. Rádio Česko je tou stanicí, která vysílá především zpravodajství, stanicí, kde se až na výjimky mluví, analyzuje, kde jsou na programu rozhovory. Že Rádio Česko může poslouchat jen velmi omezený počet posluchačů s přístupem k digitálnímu přijímači nebo k internetu, to je jiný problém. Volných kmitočtů například na středních vlnách, které jsou pro „mluvící“ stanici ideální, je v České republice dost. Proč je Český rozhlas nechává ležet ladem, je otázkou zřejmě finanční.

Podobnou funkci jako Rádio Česko a jako BBC může do jisté míry plnit i ČRo 6 – o této stanici, která denně vysílá šest hodin publicistiky, není v článku ani zmínka, přitom jde o rádio běžně dostupné na středních vlnách. Myslím, že právě s Rádiem Česko a s ČRo 6 měl autor srovnávat program BBC. Mimochodem – to, že si někdo nalepí na pracovišti do výše svých očí trapnou „hlášku“, nemusí nic dokládat o ochotě lidí pracovat nebo o jejich…

v01.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v01.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte