Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Minulý týden

Minulý týden

V obchodech začala vánoční horečka. Meteorologové informovali veřejnost, že současné mírné počasí vydrží aspoň do Štědrého dne. Požár zničil lanovku na Klínovec. Do čela žebříčku zdejších nejpopulárnějších politiků se vyšvihl ministr kultury Vítězslav Jandák. Sněmovna schválila zákon zavádějící otisky prstů v pasech. Potápěč Pavel Říha se ponořil 170 metrů pod hladinu jezera na dně hranické propasti u Přerova a dosáhl tak nového českého rekordu v hloubkovém potápění.

Fotografie: Kresba Pavel Reisenauer. • Autor: Respekt
Fotografie: Kresba Pavel Reisenauer. • Autor: Respekt

V obchodech začala vánoční horečka. Meteorologové informovali veřejnost, že současné mírné počasí vydrží aspoň do Štědrého dne. Požár zničil lanovku na Klínovec. Do čela žebříčku zdejších nejpopulárnějších politiků se vyšvihl ministr kultury Vítězslav Jandák. Sněmovna schválila zákon zavádějící otisky prstů v pasech. Potápěč Pavel Říha se ponořil 170 metrů pod hladinu jezera na dně hranické propasti u Přerova a dosáhl tak nového českého rekordu v hloubkovém potápění. Pan premiér si bude nucen vybrat: buď chce spolupracovat s námi, nebo s estébáky, komentoval v novinách předseda lidovců Miroslav Kalousek prohlášení ministerského předsedy Jiřího Paroubka, že souhlasí s návrhem komunistů, aby byl zrušen lustrační zákon zapovídající účast ve vládě bývalým vysokým funkcionářům totalitního režimu a příslušníkům jeho politické policie; Paroubek po Kalouskově vyhlášení ustoupil a řekl, že „ještě rok, dva“ by se lustrační zákon rušit nemusel. Ropa uniklá z neznámého zdroje znečistila Labe u Poděbrad. Na pražském Jungmannově náměstí bylo v rámci projektu Tiché svědkyně vystaveno deset papírových figurín symbolizujících ženy zavražděné tady v poslední době svými manželi. Ministři projednali vládní zprávu o udržitelném rozvoji v Česku, ze které vyplývá, že zdejší firmy spotřebují při výrobě zboží dvojnásobné množství energie a surovin oproti státům západní Evropy. Agentura OSN pro ochranu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v48.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.