Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Roubík, pendrek a dluhy

A je to tu zase. Řešíme otázku, co s komunisty. Jiří Paroubek tvrdí, že je s nimi ochoten prosazovat své zákony, a že pokud to bude nutné, po volbách sestaví s jejich podporou menšinovou vládu. Zdá se, že každý rok je pro politiky lehčí oznamovat sbližování s touto zločineckou organizací. Jak by ale vypadala otevřená spolupráce? Co by přinesla? A byla by možná?

mobrazek_1649.gif
mobrazek_1649.gif • Autor: Respekt

vobrazek_1649.jpeg
Fotografie: Čekání na Cháveze. (Komunisté a jejich bývalý šéf Grebeníček uprostřed.) Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

A je to tu zase. Řešíme otázku, co s komunisty. Jiří Paroubek tvrdí, že je s nimi ochoten prosazovat své zákony, a že pokud to bude nutné, po volbách sestaví s jejich podporou menšinovou vládu. Zdá se, že každý rok je pro politiky lehčí oznamovat sbližování s touto zločineckou organizací. Jak by ale vypadala otevřená spolupráce? Co by přinesla? A byla by možná?

Česko jde pryč z NATO

Zkusme se na chvíli přenést do běžných politických poměrů, kde se sestavování koalic řeší především na základě programové debaty a ne jen touhy být u moci. Vezměme do ruky programové dokumenty komunistické strany a sociálních demokratů a představme si, že je červenec příštího roku a Jiří Paroubek sestavuje menšinovou vládu ČSSD. Komunisté o přímou účast v jeho kabinetu nestojí, vždyť by si zničili své výjimečné postavení rebelantské, „vládou nepošpiněné“ strany. Zpočátku budou tvrdit, že po sociálních demokratech toho za podporu nebudou chtít moc – pár funkcionářských křesel v parlamentu a státní správě. Programové problémy nastanou až časem. Například ve chvíli, kdy by ve světě došlo k nějakému konfliktu a chtělo zasáhnout NATO. „Dlouhodobě prosazujeme jeho úplné zrušení, v první etapě požadujeme vystoupení Česka z jeho vojenské složky,“ píše se o Alianci v programu KSČM. Zajisté nehrozí, že by se socialisté nechali nějak lehce přemluvit k vystoupení z NATO, určitě by…

v40.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v40.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2065
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte