Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Minulý týden

Minulý týden

Po simulovaném výbuchu chemické bomby nacvičovali záchranáři reakci na teroristický útok v Kongresovém centru v Praze. Deštivé dny vystřídalo slunce a slunce pak nahradil déšť. Novým ministrem kultury se stal Vítězslav Jandák. Většina sněmovny schválila v prvním čtení plán vlády snížit daně. Do řeky Ostravice v centru Ostravy se po stu letech vrátily lodičky. Padesát německých mládenců a dívek přijelo na pravidelný Letní kurz němčiny pořádaný univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a Ackermannovou obcí v Ústí nad Labem. Na Love Planet v Táboře hrál Nick Cave. Ministr vnitra František Bublan navrhl vládě, aby na místo demisionovaného policejního prezidenta Jiřího Koláře jmenovala jeho dosavadního náměstka Vladislava Husáka.

Fotografie: Kresba Pavel Reisenauer. • Autor: Respekt
Fotografie: Kresba Pavel Reisenauer. • Autor: Respekt

Po simulovaném výbuchu chemické bomby nacvičovali záchranáři reakci na teroristický útok v Kongresovém centru v Praze. Deštivé dny vystřídalo slunce a slunce pak nahradil déšť. Novým ministrem kultury se stal Vítězslav Jandák. Většina sněmovny schválila v prvním čtení plán vlády snížit daně. Do řeky Ostravice v centru Ostravy se po stu letech vrátily lodičky. Padesát německých mládenců a dívek přijelo na pravidelný Letní kurz němčiny pořádaný univerzitou Jana Evangelisty Purkyně a Ackermannovou obcí v Ústí nad Labem. Na Love Planet v Táboře hrál Nick Cave. Ministr vnitra František Bublan navrhl vládě, aby na místo demisionovaného policejního prezidenta Jiřího Koláře jmenovala jeho dosavadního náměstka Vladislava Husáka. Je to výjimečně nešťastná a nekompetentní volba, komentoval Bublanův návrh šéf lidovců Miroslav Kalousek s narážkou na fakt, že Husák jako člověk dosavadního vedení nese odpovědnost za všechny kroky prezidia, které obdařily policii pověstí naprosté nedůvěryhodnosti, neschopnosti a politického lokajství. Vláda Husáka jmenovala zatím jen „prozatímně“ – do doby, než se prošetří jeho podíl na nedávném nasazení policejních těžkooděnců proti tančící mládeži na festivalu CzechTek. Stínový ministr vnitra ODS Ivan Langer prohlásil, že jemu je jedno, kdo bude policii řídit, pokud to „bude dělat dobře“, tedy pokud bude poslouchat jeho stranu. Na Karlovarsku…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v34.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.