Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

To by se na Západě stát nemohlo. Tak zní oblíbené novinářské klišé, hojně používané i tímto časopisem. Teď si ale musíme říct, že mohlo. A také stalo. Londýnská policie – jak tvrdí zprávy z vyšetřování – zabila nešťastného Brazilce Jeana Charlese de Menezese naprosto diletantským způsobem a potom se to snažila zalhat (viz text na str. 12). Jaké je z toho tedy poučení? Strašně jednoduché: na úřední řeči je třeba dávat si pozor. A v Česku víc než jinde: vždyť pokud lže i vyhlášená britská policie, co teprve v zemi, kde se férová pravidla hry teprve pomalu zavádějí do praxe a kde politikům lži a podvody mužů zákona nevadí?

Minulý týden vláda „prozatímně“ posadila do křesla policejního prezidenta Vladislava Husáka, který reprezentuje policejní úpadek posledních let (řídil uniformované složky), podváděl ve snaze retušovat opileckou jízdu svého řidiče, lhal při obhajobě zásahu na CzechTeku. Navíc na jeho vlastním oddělení kvetla největší možná dekadence – spolupráce policie s organizovaným zločinem. Po minulém týdnu víme, že tohle všechno vládním politikům nevadí (s čestnou výjimkou šéfa lidovců Kalouska a unionisty Němce). Také víme, že to nevadí opozici – stínový ministr Langer proti jmenování Husáka nic nemá.

Co s tím? Snad zkusit vsadit na blížící se volby. Už teď mají několik silných témat – důchodová reforma, snižování daní, vztah k evropské ústavě. Návrat důvěry v…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v34.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.