mobrazek_53.gif
mobrazek_53.gif • Autor: Respekt

vobrazek_53.jpeg
Fotografie: Přijdou dneska svědci? (Vlevo jeden z policistů, vpravo advokáti.) Foto Günter Bartoš • Autor: Respekt

Bývalí členové elitní policejní jednotky odcházeli minulou středu od jičínského okresního soudu s úsměvem. Kvůli nepřítomnosti svědků spadl jejich případ už popáté do kolonky „odročeno“. Předloňskou noc, kdy v nedalekých Popovicích spolu se skupinou svých dodnes neodhalených kolegů v těžké opilosti vytahovali nevinné lidi z postelí a rozbíjeli jim hlavy, tak uplynou další dlouhé týdny či měsíce. A kdoví, jak případ, který se z titulních stránek postupně odstěhoval mimo zájem mediálního zpravodajství, nakonec v tichu a zapomnění dopadne.

Já, spravedlnost

Z chodců, kteří v mrholivém dopoledni první lednové středy spěchají přes popovickou náves, nezažil tu bartolomějskou noc osobně nikdo. A jen jedna starší žena je ochotná si matně vzpomenout, o co vlastně tenkrát šlo: „Myslím, že vykradli tamhletu hospodu a policajt, co ji vlastní, chtěl ty zloděje postrašit. Ale už je to dlouho, nic o tom nevím.“ A bez většího zájmu plyne v tentýž den i soud v blízkém Jičíně. Kromě pár místních novinářů zejí lavice diváků prázdnotou.

To předloni na jaře bylo kolem případu nesrovnatelně živěji. 12. května se do malé vísky sjelo třicet členů elitní policejní jednotky, které jejich kolega Marek Vraštil pozval do své popovické hospody U Čerta na oslavu narozenin. Večírek byl bujarý – obsluha nahoře bez, opékalo se prase a třicet mužů vypilo dohromady pět set piv.…

v02.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v02.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte