Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Rozhovor

S vědomím jasného konce

JAN HADRAVA se narodil roku 1955 v Ostrově nad Ohří. Studoval textilní průmyslovku ve Dvoře Králové a poté pracoval v závodě Krajka v Libavském Údolí, v kulturním středisku v Sokolově, později jako zásobovač a dělník. Na konci 70. let založil s přáteli poetický klub, kde se četli zakázaní autoři, čímž si vysloužil zájem StB. Po listopadu 1989 byl mluvčím Občanského fóra v Sokolově a byl kooptován do Národního shromáždění. Deset let byl starostou města Loket. Od roku 2000 zasedá v Senátu za Unii svobody, jejímž členem je od roku 1998. Je místopředsedou senátního klubu, členem výboru pro záležitosti EU a šéfem komise pro krajany žijící v zahraničí. Minulý týden odešel z předsednictva Unie svobody, protože neprošel jeho návrh na odchod z vlády. Je ženatý, má dvě dcery.

mobrazek_460.gif
mobrazek_460.gif • Autor: Respekt

vobrazek_460.jpeg
Fotografie: Jan Hadrava. Foto Gunter Bartoš • Autor: Respekt

JAN HADRAVA se narodil roku 1955 v Ostrově nad Ohří. Studoval textilní průmyslovku ve Dvoře Králové a poté pracoval v závodě Krajka v Libavském Údolí, v kulturním středisku v Sokolově, později jako zásobovač a dělník. Na konci 70. let založil s přáteli poetický klub, kde se četli zakázaní autoři, čímž si vysloužil zájem StB. Po listopadu 1989 byl mluvčím Občanského fóra v Sokolově a byl kooptován do Národního shromáždění. Deset let byl starostou města Loket. Od roku 2000 zasedá v Senátu za Unii svobody, jejímž členem je od roku 1998. Je místopředsedou senátního klubu, členem výboru pro záležitosti EU a šéfem komise pro krajany žijící v zahraničí. Minulý týden odešel z předsednictva Unie svobody, protože neprošel jeho návrh na odchod z vlády. Je ženatý, má dvě dcery.

Proč jste odešel z předsednictva své strany?

Protože si myslím, že Unie svobody má odejít z vlády. Zvlášť potom, co se její premiér Gross omluvil za to, že neumí mlžit tak dobře jako jiní politici.

Vy sám jste ale ještě nedávno prohlásil, že vás Grossova aféra nezajímá.

Nejdřív jsem té kauze nechtěl ani věřit. Pak jsem si říkal, že v demokratické společnosti funguje samočisticí proces. Tedy, že si lidé prostě politika, který udělal vážnou chybu, už příště nezvolí, nebo že on sám odejde. Navíc se mi nelíbilo, kolik moralistů najednou začalo zvedat prst. Nechtěl jsem se…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
v11.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1922
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte