Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Komentáře

Už žádné slevy pro Putina

Vladimír Putin, současný prezident Ruské federace, to má jisté. Dne 14. března bude zvolen na druhé období již v prvním kole. Tvrdí to několikrát opakovaný výzkum veřejného mínění a nepochybuje o tom nikdo – snad kromě vyhnaného ruského mediálního magnáta Borise Berezovského, který nedávno získal azyl ve Velké Británii. Zejména po tragickém teroristickém útoku v moskevském metru nemá Vladimír Putin žádného reálného protikandidáta.

mobrazek_353.gif
mobrazek_353.gif • Autor: Respekt

vobrazek_353.jpeg
Fotografie: Jestli odhodím svoje autoritativní metody? To si děláte legraci. Foto Profimedia.cz / AFP • Autor: Respekt

Vladimír Putin, současný prezident Ruské federace, to má jisté. Dne 14. března bude zvolen na druhé období již v prvním kole. Tvrdí to několikrát opakovaný výzkum veřejného mínění a nepochybuje o tom nikdo – snad kromě vyhnaného ruského mediálního magnáta Borise Berezovského, který nedávno získal azyl ve Velké Británii. Zejména po tragickém teroristickém útoku v moskevském metru nemá Vladimír Putin žádného reálného protikandidáta.

Jediná soupeřka

Současný ruský prezident si nezpochybnitelnou oblibu mezi voliči vydobyl jako „ustavovatel pořádku a bezpečnosti“, jako velký nepřítel Čečenců, roznášejících po Rusku smrt, a jako člověk, který se „spravedlivě“ vypořádává s nepoctivými miliardáři. Jedním z takových je v této chvíli například ropný magnát Michail Chodorkovskij, účelově obviněný a čekající ve vězení na soud.

Vladimíra Putina, tohoto „obnovitele stability“ a velmocenského postavení Ruska, neohrozí žádný z kandidátů. Mluvit o nadějích Olega Malyškina, kandidáta Žirinovského populistické strany a někdejšího šéfova bodyguarda, by byla ztráta času. Komunista Nikolaj Charitonov, někdejší šéf tzv. Agrárníků a bývalý plukovník KGB, zřejmě na poslední chvíli odstoupí a vyzve své potenciální voliče, aby nechodili k volbám. Komunisté předpokládají, že se tak sníží počet voličů a legitimita zvoleného Putina tím bude o něco menší. Hovoří…

v09.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v09.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte