Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Civilizace

Kaleidoskop

Pro lupiče, kteří nedávno přepadli banku v dánském městě Aarhus, to musel být šok. Když si druhý den koupili noviny, koukal na ně jejich snímek z místa činu. Náhodný kolemjdoucí je zahlédl, jak čekají na otevření banky, vyfotografoval je mobilním telefonem a snímky zaslal místnímu deníku. Nekvalitní obrázky maskovaných mužů sice k úplnému vyšetření případu nepomohly, ale poukázaly na zajímavý trend: krom policistů si musí kriminálníci dávat pozor i na běžné lidi vybavené moderními technologiemi.

Počet „obětí“ mobilů s fotoaparáty utěšeně roste. Před rokem díky nim putoval za mříže William MacDonald, který se pokusil unést patnáctiletého hocha. Mladíkovi se podařilo útočníka vyfotografovat mobilním telefonem a utéct. MacDonald byl posléze zatčen a odsouzen.

O jiném případu informoval v květnu americký deník The Free Lance-Star. Noční rvačka dvou bývalých trestanců ve městě Fredericsburg ve Virginii skončila smrtí jednoho z nich. Vrah James Jaspers ukryl mrtvolu do popelnice, kde ji ráno objevil roznašeč novin. Po příjezdu policie se kolem utvořil hlouček zvědavců, kam se přimísil i Jaspers. Začal se kolemjdoucích podezřele vyptávat a poté utekl do své dodávky. Jeho zvláštního chování si všimla kolportérova dcera a mobilem vyfotografovala jeho i poznávací značku automobilu. Policie sice nalezla dodávku bez zločince, ale po delším pátrání i Jaspers nakonec skončil ve vězení.

•••

„V politice není důležité, jaké jsou…

v38.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v38.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte