Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Stát se Barošem a zemřít

Být tak jednou Poborským, Barošem nebo Nedvědem! Takový sen musel v posledních třech týdnech napadnout leckterého zdejšího politika. Ne snad ze závisti nad popularitou fotbalových hvězd, ale kvůli rituálu po každé hře, kdy zpocení, udýchaní borci odpovídají na otázky sportovním reportérům. Jak jste se cítil, když jste trefil ten vítězný gól? Máte radost, že jste hráli tak dobře? Tentokrát byl opět na nás rozhodčí přehnaně přísný, souhlasíte se mnou? Fotbalisté něco odpovídají, diváci napjatě poslouchají, reportér vděčně přikyvuje.

Kdo z politiků by si nepřál takové posly dobré nálady? Mohli bychom slyšet otázky na tělo jako třeba: Jak se vám hlasovalo, pane poslanče? Jak vás napadl tak zajímavý pozměňující návrh? S tolika funkcemi na krku musíte mít velice nabitý program, souhlasíte se mnou? Jenže na rozdíl od sportovců čeká politiky spíš nevděk a dál budou slýchat spíš dotazy typu: „K čemu zrovna vy potřebujete k cestě do práce majáček?“ nebo „Proč si nezrušíte tu skandálně vysokou imunitu?“

I v politice ale klesá odvaha novinářů se „silou“ soupeře. Takový Miloš Zeman je na tom pak skoro stejně jako Milan Baroš. Stačí se podívat na rozhovory, které dával během krize v ČSSD. Stane se to, co jste předvídal? Je možné svolat sjezd, jak jste navrhoval? Koho byste doporučil do funkce? ladil ostrý reportér MF Dnes své otázky na muže, který zadělal na většinu problémů dnešní vlády, snažil se o sto šest prohrát své partaji volby a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

v28.gif • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.