mobrazek_911.gif
mobrazek_911.gif • Autor: Respekt

vobrazek_911.jpeg
Fotografie: Mrzena vzal vysílání do svých rukou. Foto Ludvík Hradilek • Autor: Respekt

Na posledním zasedání Rady České televize první květnovou středu došlo k pozoruhodné události. Její šéf Jan Mrzena doporučil generálnímu řediteli ČT Jiřímu Janečkovi, aby zrušil magazín pro teenagery Pomeranč a nahradil jej ve vysílání jiným pořadem. Zároveň žádal Mrzena prověřit, jak se vlastně Pomeranč do vysílání dostal a jak jeho tvůrci hospodaří. Převážná část Rady souhlasila. „Jsem z toho v šoku,“ rozčiluje se ministr kultury Pavel Dostál, „to je v rozporu se zákonem o České televizi, který říká, že Rada nesmí přímo zasahovat do tvorby a vysílání televizních pořadů. Radní se prostě chovají jako ideologičtí tajemníci ÚV KSČ.“ Jeho silná slova vyvolávají otázky: Porušuje Rada opravdu zákon? A proč jí vlastně tolik leží v žaludku magazín pro teenagery?

Starý měch

„Pomeranč je sladkej a osvěží tě, ale když s ním někoho stříkneš do oka, tak začne pěkná mela.“ Tak zní trefné motto padesátiminutového pořadu, který se od začátku ledna každou středu vpodvečer na ČT 2 věnuje životnímu stylu teenagerů a věcem, které je zajímají: současným trendům v popu, novým technologiím, umění, různým subkulturám, ale také nepříjemným sociálním jevům mezi mladými, například krádežím aut, drogám a násilí. Ne každému je toto vysílání příjemné, zvláště když se na obrazovce objeví reportáž o sprejerech natočená tak, jak fenomén vidí mladí – tedy s jistou…

v21.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v21.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte