Jaké dnes na Českou republiku číhá největší nebezpečí? Televize Nova v tom má jasno: sudetští Němci. Hrozby, které z jejich revanše plynou, řešila letos plná polovina „Sedmiček“, hlavní politické show této stanice. „Kdo nese zodpovědnost za fakt, že 58 let po válce občané nemají jistotu, že nepřijdou o svůj majetek? Co kromě proklamací udělali politici pro to, aby soudy nezačaly přepisovat historii?“ ptá se svých hostů s železnou pravidelností moderátorka pořadu Jana Bobošíková a koulí přitom významně očima.

Šéfka Sedmičky objevila sudetoněmecké téma loni před parlamentními volbami. Fakt, že zdejší zástupce katolické církve přijal pozvání na sraz bývalých občanů této země, ji tehdy rozzlobil natolik, že obvinila církev ze zrady republiky. „Může být důvěryhodným nositelem smíření Čechů s Němci organizace, jejíž špičky schvalovaly fašistické povstání ve Španělsku a uzavřely konkordát s Hitlerem?“ ptala se do éteru. A také se divila, jak by mohli být v příští vládě lidovci, „když jejich představitelé jezdí na sudetoněmecké srazy také“.

Vášni, s jakou paní Bobošíková režíruje a manipuluje své protisudetské tažení, je možné se smát, je možné ji odsuzovat nebo nad ní lhostejně mávnout rukou: politický bulvár je koneckonců přirozenou daní za svobodu slova. Co ale budí skutečné obavy, je zrcadlo, jaké Sedmička nastavuje úrovni zdejších politiků. Protože co si budeme povídat, kdyby vyvádějící paní Bobošíkovou odkázali…

v45.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v45.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2264

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte