Tomáš Krystlík ve svém článku vrší jednu faktografickou chybu na druhou a o vojenské situaci jak československé, tak německé armády v roce 1938 evidentně neví zhola nic. Zcela nepochybně je to tím, že si o tom přečetl jednu, možná dvě publikace, a to nevalné kvality. Do značné míry však lze přijmout jeho negativní hodnocení československé politické reprezentace a vlády. Jejich postup skutečně neodpovídal vážnosti situace.

Jan Stejskal,

jan-stejskal@seznam.cz

Nejsem historik, a tak nemohu posoudit „pravdivost“ článku o tzv. „mnichovské zradě“, rozhodně se mi ale líbí, že konečně zaznívají i alternativní pohledy vzhledem k tomu, který nám tu byl 40 let vtloukán do hlavy komunistickým režimem. Češi mají dvě tradice. Jednak hilsneriádu a falzum rukopisů a jednak tradici masarykovskou, která spočívá v odvaze připustit si i pravdu, jež není vůbec lichotivá. Mně osobně by bylo hanba být Čechem, kdyby to mělo znamenat lhaní si do vlastní kapsy.

Boris Cvek,

cvekb@seznam.cz

Tomáš Krystlík šíří neudržitelné bludy. „Němci měli 3200 středních a lehkých tanků v organizovaných útvarech, československé tankové vojsko 418 kusů tančíků a lehkých tanků, jejichž bojová hodnota byla velmi nízká,“ píše například. Fakta jsou jiná: ze tří tisíc dvou set německých „lehkých a středních tanků“ bylo k 1. září 1938 1445 tančíků vhodných pouze k průzkumu (šlo o typ Pz. Kpfw. I – pancéřování 8 mm, výzbroj 2…

v42.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v42.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte