mobrazek_1345.jpeg
mobrazek_1345.jpeg • Autor: Respekt

vobrazek_1345.jpeg
Fotografie: Ich bin president, Boeing is money – rozumíte? Foto: ČTK • Autor: Respekt

Ve čtvrtek si Jaroslav Tvrdík ve svém elektronickém diáři, který je zároveň mobilním telefonem, odškrtne první měsíc v křesle prezidenta Českých aerolinií. Co za tu dobu ve firmě udělal? Sám Tvrdík zatím odmítá rozhovory, během listopadu chce totiž představit vlastní koncepci ČSA a do té doby si uložil „bobříka mlčení“. Nezbývá tedy než se spolehnout na informace od zaměstnanců – z pochopitelných důvodů mluví o novém šéfovi jen anonymně.

S překladateli v zádech

Za jeden z velkých Tvrdíkových problémů při nástupu do funkce se považovala jeho chabá znalost angličtiny. „Dokáže se domluvit jen na té úplně nejzákladnější úrovni. Že by byl schopen vést obchodní jednání s dodavateli letadel nebo u oběda probírat nejnovější trendy v letectví se šéfem British Airways, o tom nemůže být řeč,“ konstatuje jeden z členů dozorčí rady. Tvrdíkovi to ale podle jeho podřízených nijak neubírá na sebevědomí: vyzbrojil se dvěma překladatelkami, které ho provázejí na všechna jednání. Má také zaplaceny soukromé doučovací hodiny.

Otázky na prezidentovu angličtinu České aerolinie nezodpověděly. Minulý týden totiž Tvrdík propustil dosavadního tiskového mluvčího Daniela Plovajka a na jeho místo přijal Jiřího Fleyberka (tento bývalý redaktor Květů zakládal na počátku 90. let časopis Reflex, později byl vydavatelem a šéfredaktorem specializovaného magazínu o doutnících).…

v40.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v40.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte