Je to vůbec možné? Donedávna nepsaly slovenské noviny málem o ničem jiném než o blížícím se rozpadu bratislavské vládní koalice. Poslední ranou pro ni mělo být klíčové hlasování parlamentu, zda vydat či nevydat k trestnímu stíhání šéfa vládní strany ANO Pavla Ruska. Po minulém týdnu je však všechno jinak. Generální prokurátor nařídil stáhnout žádost o zbavení imunity a Pavol Rusko, proti kterému policie nasbírala důkazy o nejméně dvou případech, kdy se měl dopustit vydírání, se stane novým ministrem hospodářství. Bude mít na starosti největší privatizaci, jakou Dzurindova vláda plánuje, totiž prodej Slovenských elektráren.

Všechno řídím já

Pavol Rusko (40), někdejší sportovní redaktor Slovenské televize a šéf tamní svazácké buňky, vstoupil naplno do politiky teprve před dvěma lety. Podstatné je slovo „naplno“, protože vliv na politiku měl už dlouho předtím – jak s oblibou sám říká, to on zařídil vzestup například prezidenta Rudolfa Schustera nebo premiéra Mikuláše Dzurindy. Nejde o žádné přehánění. Ruskovi patří mimořádně sledovaná soukromá televize Markíza a podle řady svědectví svým novinářům přímo určoval, v čí prospěch nebo naopak proti komu mají natáčet reportáže. Takže když v dubnu 2001 zatoužil vstoupit do politiky samotný šéf, každý večer se ve zpravodajství začala objevovat jeho zbrusu nová strana ANO. Mimochodem, zlé jazyky dodávají, že nejprve marketingoví experti vymysleli zkratku a pak teprve její výklad –…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte