Adriana Došlovová a Michaela Vaňková, členky městské policie v Praze, se staly hrdinkami právě skončeného procesu se členem ochranky, který loni srazil pěstí náhodného chodce a způsobil mu otřes mozku. Došlo k tomu v parádních kulisách: na Staroměstském náměstí v Praze u pásky, za kterou se konal předvolební mítink ODS. Na pódiu právě mluvil Václav Klaus a incidentu z bezprostřední blízkosti přihlížel současný pražský primátor, lékař Pavel Bém. Obě policistky, jinak Bémovy podřízené, svými výpověďmi usvědčují primátora z nemorálního a neetického chování.

Příběh je to jednoduchý. Rezident prvního pražského obvodu Václav Lahodný (55) se vracel z nákupu domů přes Staroměstské náměstí, kde právě špičky ODS propagovaly svou stranu. Člen ochranky, třicetiletý Erik Procházka, sportovec a kickboxer, pana Lahodného zadržel a nechtěl mu dovolit, aby se kolem Klausových posluchačů prosmykl dál ke svému bydlišti. „Měl nějaké poznámky a v ruce držel tašku, bůh ví, co v ní mohl mít,“ obhajoval Erik Procházka později na policii své počínání. Václav Lahodný jej však neposlechl a chtěl jít dál. Rozčilený ochránce ho srazil úderem pěsti do obličeje. Pan Lahodný se při pádu praštil hlavou o dláždění. „Viděla jsem poškozeného, jak padá na zem. Když jsme k němu přišly, viděly jsme, že neví o světě, a z hlavy mu tekla krev. Skláněl se nad ním starosta Bém a říkal, že mu nic není, abychom nevolaly sanitku, ale já jsem ji zavolala,“ řekla u soudu Michaela Vaňková. …

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 3018

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte