Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Dopisy

Dopisy

JUDr. Holeček je čestný člověk

Se zájmem jsem si přečetl komentář Tomáše Němečka nazvaný Sbohem, ctihodnosti, vítejte (Respekt č. 30/2003). Když mě v něm autor trefně a v souladu se skutečností charakterizoval, jistě pochopí důvody, které mne vedou k následujícímu konstatování: již staří Řekové – a v jejich duchu i Masaryk – rozlišovali mezi skutečností či pravdou a zdáním. S dnes už všeobecně známým vystoupením JUDr. Holečka jsem osobně vyslovil nesouhlas a na tomto svém nesouhlasu trvám. Dovedu pochopit, při současném stavu naší společnosti a s přihlédnutím k tomu, co předvádí naše politické „elity“, že pan Němeček považoval svůj závěr o důvodech jednání JUDr. Holečka za logický. Nicméně jsem nucen konstatovat, že jde o pouhé zdání. JUDr. Holeček, jak ho znám desítky let, je čistý a čestný člověk.Vzpomínám si mimo jiné, že jako soudce městského soudu, a to po lednových událostech v Palachově týdnu, neváhal vyslovit svůj protest proti přijetí takzvaného pendrekového zákona u tehdy nejvyšších politických orgánů.

prof. JUDr. Vladimír Čermák, bývalý soudce Ústavního soudu

Děkuji, nechci

Článek Zapomeňte na bolest (Respekt č. 27/2003) vyvolává dojem, jako by nebyla daleko doba, kdy vědci dokáží díky výzkumu a technologiím zajistit když už ne ráj, tak alespoň…

v32.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v32.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte