Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Zahraničí

Čeští poslanci u Mrtvého moře

„Nehnu se odtud. To je přesně to, co Izraelci chtějí: donutit nás, abychom sbalili kufry. Ani mě nenapadne,“ říká osmadvacetiletý Palestinec Richard Tabaš, majitel jediného ještě otevřeného obchodu se suvenýry na hlavní silnici spojující Betlém s Jeruzalémem. Už třetím rokem živoří, protože poslední intifáda poslala turistický ruch ve Svaté zemi ke dnu. Přestože část jeho rodiny žije v USA, on sám neuvažuje o tom, že by se z Betléma odstěhoval. „Tohle je moje zem, sem patřím a ji budu bránit,“ dodává. Takové výroky je možno slýchat na Blízkém východě už léta. Minulý týden sem vyrazila skupina českých poslanců, aby poznala izraelsko-palestinský spor přímo na místě.

„Můj hlavní dojem je, že obě strany konfliktu jsou velmi zarputilé, zarputilejší, než jsem si myslel,“ říká pak předseda českého parlamentu Lubomír Zaorálek při zpáteční cestě z Izraele do Prahy. „Všechny projevy izraelských řečníků směřovaly ke stejnému bodu: Jásir Arafát je terorista, jehož je zapotřebí mezinárodně izolovat. Pro Palestince, byť s ním třeba nesouhlasí, představuje symbol, jehož se zřejmě budou chtít vzdát o to méně, o co více se bude tlačit na jeho izolaci,“ uvažuje Zaorálek. Jeho dojmy jsou limitovány tím, že poslanci během čtyřdenní oficiální návštěvy Svaté země v souladu s linií české zahraniční politiky nezamířili na palestinská území – Černínský palác prosadil, že návštěvy obou politických reprezentací se budou oddělovat.…

30.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

30.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte