mobrazek_75.gif
mobrazek_75.gif • Autor: Respekt

vobrazek_75.jpeg
Fotografie: O objekty bývalého SSM se vede tuhý boj. Foto ČTK • Autor: Respekt

Tuto středu má vláda odsouhlasit druhou várku bezúplatných převodů majetku normalizačního Socialistického svazu mládeže (SSM) na organizace pracující s dětmi a mládeží. Kdo od Špidlova týmu čeká změnu v podivných machinacích kolem mnohamilionových hodnot, bude zklamán.

O co jde? Machinacemi je míněn Podivný „předvýběr“ provedený komisí vedenou likvidátorem Fondu dětí a mládeže Pavlem Žákem (viz Respekt č. 45/2002). Jeho výbor (sedělo v něm pět poslanců, tři zástupci ministerstev a on sám) vybral loni v květnu nové majitele pro pět desítek nemovitostí SSM. Největší díl přitom komise přisoudila mladým odnožím dvou nejsilnějších politických stran. Zatímco například renomovaný Junák s 53 tisíci členy má podle komise dostat majetek celkem za 7,5 milionu korun (tedy 141 korun na jednoho člena), na osm stovek Mladých sociálních demokratů čekají objekty v hodnotě o několik set tisíc korun vyšší (9 173 Kč na člena, tedy šedesátkrát více). Odnož ODS, jíž jsou Mladí konzervativci, je na tom ještě lépe: pro svých 602 členů má dostat velkou administrativní budovu v Olomouci v hodnotě 12 milionů korun (19 677 korun na hlavu).

A ještě jeden spolek má dostat podezřele mnoho majetku: na zcela neznámou Českou Komoru čekají dvě nemovitosti v účetní hodnotě téměř dva miliony korun. Háček je v tom, že tento spolek (byť je podle svých vlastních oficiálních údajů se 7 tisíci členy šestou největší…

v03.gif
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

v03.gif
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte