Rámeček

Tento týden budou v Praze otevřeny dvě výstavy Josefa Koudelky (1938), světově nejuznávanějšího současného českého fotografa, který od roku 1970 žije střídavě po celé Evropě. Francouzský institut ve Štěpánské ulici vystavuje od 11. 11. 2002 do 5. 1. 2003 soubor 43 snímků s názvem Kámen / Pierre. Podstatně obsáhlejší výstavu s názvem Josef Koudelka: Fotograf otevře – po více než dvouročním dohadování – Národní galerie. Kolekce 330 snímků z let 1958–2000, která bude ve dnech 15. 11.–23. 2. 2003 k vidění ve Veletržním paláci, představuje průřez Koudelkovým dílem a je jeho vůbec první soubornou výstavou v České republice. Větší část této kolekce byla poprvé vystavena v roce 2000 v Římě k autorovým dvaašedesátinám, do Prahy se stěhuje z francouzského města Arles, kde byla součástí akce Bohemia Magica. Odsud poputuje do Barcelony, pak do Berlína atd. Letos 28. října obdržel Josef Koudelka, jediný český člen prestižní agentury Magnum Photos se sídlem v Paříži, od Václava Havla Medaili za zásluhy.

Národní galerie chystala vaši první tuzemskou soubornou výstavu dva roky a přitom nezajistila plakáty ani katalog. Co se vlastně stalo?

Během tří let se také neustále měnili lidi, s nimiž jsem jednal. Poprvé mě oslovila paní Jirousová, pak jsem jednal s ředitelkou Rusnákovou. Když dámy odešly, jednal jsem s paní Klimešovou, když ta byla odejita, přišel pan ředitel Vlček. Nakonec se ukázalo, že nikdo o ničem nerozhoduje,…

46.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

46.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte