Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda

Komentáře

Padouch v Senátu

Nestává se často, aby byl senátorem zvolen člověk, který má mezinárodním soudním dvorem potvrzeno, že je podvodník. Stalo se to v případě Vladimíra Železného, kterého z podvodu usvědčila arbitráž ve Stockholmu. České demokracii to nepomůže, ale ani ji to nezničí. Pouze upozorní, kam až sahá moc televize. Železný je ale ve hře o Senát jednou, i když nejvíc nápadnou figurkou. Mnohem důležitější je, jak v prvním kole uspěly strany, které mohou zasáhnout do volby prezidenta.

Waterloo Koalice

Zní to nepochopitelně, ale všechny parlamentní strany po prvním kole prohlásily, že jsou s jeho výsledky spokojené. Rozhodně to překvapuje u stran Koalice, tedy KDU-ČSL a Unie svobody, které vyhrály dvoje poslední senátní volby. První z nich má v druhém kole pouze tři kandidáty a druhá jen dva. Lidovcům se do Senátu nevrátí dosavadní šéf klubu Jiří Šenkýř ani Jan Zahradníček, který před šesti lety dokonce zvítězil v prvním kole. Zasloužená je porážka lidovců v Příbrami, kde do poslední chvíle podporovali starostu okresního města Josefa Vacka, známého úzkými kontakty s místním podsvětím. Šéf Unie svobody Ivan Pilip řekl, že dva postupující jsou očekávaný výsledek, a zřejmě má pravdu. Unionisté si úspěch nezasloužili, protože se o kampaň ani v nejmenším nestarali. Důkazem může být kandidatura hokejisty Jaroslava Holíka, který říká, že je kategoricky proti vstupu do Evropské unie. Důvod ke spokojenosti má ODS, které do druhého kola postoupilo devatenáct kandidátů,…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.