Brněnská televize poprvé za dva roky, co se projednává hospodaření ředitele Zdeňka Drahoše, přiznala, že nemá v pořádku své účty. V oficiálním tiskovém prohlášení oznámila, že zmizelo 400 000 korun, které měla televize vydělat během posledních let na diváckých vstupenkách do pořadů Manéž Bolka Polívky, Bolkoviny a Banánové rybičky Haliny Pawlovské. Podle informací Respektu zmizely až desítky milionů korun.

Zatloukat, zatloukat, zatloukat

Na všechny tři pořady platí diváci vstupné. Dnes se pohybuje zhruba okolo sto padesáti korun za lístek. Co se však s penězi po natočení dílů děje, se lze jen dohadovat. „Peníze za vstupenky dáváme do televize, nevím, co se s nimi pak stane,“ říká ředitel Divadla Bolka Polívky Petr Bílek. Jisté je, že nikdy neprošly účetnictvím brněnské televize. Při interní kontrole na to údajně přišel zaměstnanec studia Jan Minář. „Vím přesně, o čem mluvíte, ale nemohu to jakkoli komentovat,“ odpovídá kontrolor. Stejně tak skoupí na slovo jsou i ostatní pracovníci brněnské České televize. „Já nevím, co bylo předmětem té kontroly,“ dušuje se například tisková mluvčí Jaroslava Pešková. „Neoficiální informace, která se ke mně zatím donesla, potvrzuje, že opravdu zmizely peníze ze vstupného z těch tří zmiňovaných pořadů,“ říká člen rady ČT Petr Kučera. Podle jeho slov ovšem ani rada zatím nedostala žádné oficiální vyjádření. O kolik ovšem mohla televize přijít? Konkrétní čísla nejsou k dispozici, proto lze pouze počítat. Například…

42.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

42.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte