Sociální demokraté zahájili minulou středu předvolební kampaň v opravdu velkém stylu. Na podvečerní setkání s voliči v ústeckém Domě chemiků tentokrát nepřijeli Zemákem, ale vládními auty. Na výjezdním zasedání předtím ministři odhlasovali, že Severočechům pošlou 15 miliard korun na záchranu tamní těžce zkoušené krajiny. Oprášili také plán na sedmimiliardovou stavbu dvou vodních děl na Labi mezi Hřenskem a Ústím. Miloš Zeman se pak mohl večer z pódia vítězoslavně zeptat: Která strana vám dnes nabídne víc?

Upravte nám cestu

Blíží se desátá, na dlážděném prostranství před nevzhlednou betonovou budovou Krajského úřadu v Ústí nad Labem zastavují stříbrné vládní vozy. Muži v drahých oblecích kvapně přechází ušlapaným sněhem. „Buďte zdráv, pane ministře,“ vítá postupně své stranické kolegy zástupce ústeckého hejtmana Karel Foldyna. Hned za dveřmi do veliké haly čeká na vládní úředníky mapa s modrým pruhem Labe a nápisem: „Zlepšení plavebních podmínek od Střekova po státní hranici“. Před ní stojí modely jezů v Prostředním Žlebu a Malém Březně, které mají zlepšení způsobit. Vláda zařadila před třemi lety stavby na dolním Labi do svého Návrhu rozvoje dopravních sítí do roku 2010 a od předloňska běží proces posuzování jejich vlivu na životní prostředí (EIA). Ministerstvo životního prostředí požádalo o vyjádření také německé a saské kolegy. Letos na podzim se pak zpracovatel posudku, Václav Petříček z Agentury ochrany přírody a krajiny, vyjádřil jasně: …

04.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

04.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte