Blesk vyfotografoval předsedu ODS, jak dává pusu čtyřiadvacetileté slečně. Nic víc, nic méně, přesto bulvár, jak už to bývá, k fotografii bez důkazu napsal, že jde o Klausovu milenku. Samotný text je pak plný dohadů, nejmenovaných přátel apod. Přesto dílo bulváru převzaly všechny deníky i časopis Týden. Médium, kterému jindy konkurence nevěří ani slovo, je najednou důvěryhodné, a tudíž citované - to všechno kvůli jediné fotografii. Blesku lze takový postup tolerovat, když už tím chce vydělávat. Ostatní se tím ale prohřešili proti zpravodajskému žánru. Například Lidové noviny také bez důkazu napsaly: „Slečna Klára totiž zdaleka není první (a zřejmě ani poslední) podobnou přítelkyní pana profesora. Klaus své blondýnky nikdy neskrýval.“ MF Dnes zase jednu z fotografií Blesku doprovodila mnohoznačným komentářem: „Na jednom ze snímků se šéf ODS chystá dívku políbit, a to přímo - jako ve scéně z nějakého seriálu od Jaroslava Dietla - ve dveřích jejího paneláku.“ Sám Klaus mohl před přáteli nad článkem z Blesku mávnout rukou, nad citacemi zpravodajských médií to už tak snadno nepůjde. Jistě se mu tím zkomplikuje život. Proto je třeba připomenout: osobně se tento významný politik devadesátých let nemusí každému líbit a oprávněně může být kritizován především za nacionálně laděnou kampaň před letošními volbami. Ale také má právo na soukromí.

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2263

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte