„Revoluce!“, hlásá billboardová kampaň společnosti Tele2, která nabízí od začátku září výrazně levnější dálkové telefonní hovory. Na zneužívání velkých slov v marketingu jsme si zvykli natolik, že většina z nás přejde ten výkřik bez povšimnutí, nebo rovnou začne přemýšlet, co je to za podfuk.

Tentokrát však zbytečně. Na českém telekomunikačním trhu totiž skutečně vypukla když ne revoluce, tedy aspoň středně velké zemětřesení.

Dovedu to levněji

Monopol Českého Telecomu na hlasovou službu skončil 1. ledna 2001. Trvalo však dalších 18 měsíců, než zákon nařídil - už ne monopolnímu, ale dle oficiální terminologie „dominantnímu“ podniku - umožnit volbu operátora vytočením předčíslí. Když tedy před meziměstským hovorem vytočíte čtyřmístnou „volačku“ zvoleného operátora, zaplatíte za hovor právě jemu. Tím se otevřel prostor pro cenovou konkurenci a Tele2, česká pobočka stejnojmenné švédské firmy, ji využila jako první. Úplně přesně řečeno, vlastně jako druhá: první byl Aliatel, který se však zatím orientuje téměř výhradně na podnikovou klientelu. Tele2 se naproti tomu obrací hlavně na domácnosti. Jak vypadá její nabídka? Za minutu meziměstského volání ve špičce si účtuje 2,40 Kč (Telecom u nejběžnějšího tarifu Home Standard chce po zákazníkovi za stejnou službu 3,65 Kč). Volání na mobil pak vychází u Tele2 každou minutu o korunu levněji než u Telecomu. Nový operátor také nemá paušál ani aktivační poplatek, jen je potřeba vyplnit a odeslat formulář,…

37.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

37.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte