Věčný problém všech novinářů na světě: jak referovat o věci, v níž má své zájmy jejich vydavatel? Ekonomický týdeník Euro zvolil odzbrojující řešení - tváří se, že žádný takový problém neexistuje. Minulé pondělí otiskl přátelský rozhovor s šéfem České pojišťovny o tom, jak výtečně jeho firma funguje a že by stát měl pojišťovnám ulehčit břemeno povodňových škod. Čtenář se jen nedozví, že týdeník a pojišťovna mají stejného majitele, finanční skupinu PPF. Jediný případ by nestál za řeč, rozhovor je koneckonců docela zajímavý, ale on to není jediný případ. Na jaře Euro napsalo s odkazem na nejmenované finančníky sérii článků, jak nutné je rychle prodat balíky špatných úvěrů z Konsolidační agentury. S myšlenkou nelze než souhlasit (jen snad tvrzení o „kladném sociálním dopadu“ tohoto prodeje bylo poněkud násilné), ovšem jaká náhoda - do později vyhlášené soutěže se mezi prvními přihlásila PPF. A je třeba připomínat texty z letní bitvy o televizi Nova, zvlášť od chvíle, kdy se do ní PPF přímo vložila? Tolik k referování o vydavateli. O nápadné náklonnosti Eura k Falkonu Capital, k výrobcům stíhaček gripen nebo k současným manažerům ČEZ někdy příště.

•••

„Je to tunel srovnatelný s Poldi Kladno,“ řekla loni Respektu konkurzní správkyně Ludmila Nekolová. Řeč byla o firmě PKP Medico, jejíž skandálně průzračný spis má správkyně Nekolová na starosti. Medico si vzala z bývalé IPB půjčku na vznik luxusní pražské kliniky, a když bylo jasné, že ji nedokáže…

36.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

36.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte