Před dvěma lety se stal Pierluigi Collina největším nepřítelem většiny Čechů. Nadávky na něho pršely v hospodách i médiích, byl považován za bezectného korupčníka a trička s nápisem Smrt Collinovi šla dobře na odbyt. Vlnu nenávistných emocí si vysloužil tím, že na mistrovství Evropy ve fotbale odpískal penaltu, která Čechy vyřadila ze soutěže. Fanoušci u televizorů pak neunesli porážku svých hochů a svedli ji na nepřízeň rozhodčího. Před týdnem viděli Collinu v televizi opět a mnohý z nich si vzpomněl, jak krutě „nás“ tento přísně se tvářící Ital svého času poškodil. Jen bylo divné, že tento rozhodčí řídí finále mistrovství světa. Podle zpravodajských agentur navíc takovou čest získal, protože vždycky píská zcela spravedlivě. Kdo je tedy Collina? Úplatkář, anebo ten nejlepší? Jen Češi si myslí, že správná je první odpověď. Finále mistrovství světa jim ovšem naznačilo, že možná to není úplně tak. A pokud je Collina spravedlivý, bylo by na čase si přiznat, že tehdy před dvěma lety bylo nebezpečně hloupé házet vinu za neúspěch na obětního beránka s takovou vehemencí, až to rozpoutalo vlny nejdivočejší nenávisti. A to šlo jenom o fotbal.

28.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

28.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte