Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Komentáře

Volejte Rozehnalovi

Málokterá událost může konkurovat volbám a koaličnímu vyjednávání. Jen jedné z nich se to daří - souboji o kontrolu nad televizí Nova. Proč tomu tak je? Protože jde o miliardy a politický vliv. Zpráva, že Vladimír Železný v televizi končí a hlavní postavou Novy se stává Aleš Rozehnal, může nechat diváka v klidu, hledat mezi nimi rozdíly není úplně snadný úkol. Přesto - pokud se podaří Rozehnalovi sesadit Železného z ředitelského místa, může to mít pro televizní i politickou scénu velký význam.

Blues pankrácké věznice

K základním rysům všech událostí v nejsledovanější televizi patří ohromná nepřehlednost. Ve společnosti CET 21, která drží vysílací licenci, je totiž už tolik firem a jednotlivců, kteří spolu vycházejí nebo ne, že z toho jde hlava kolem. Dnes je ale podstatné, že většinovou kontrolu nad CET 21 drží odpůrci Vladimíra Železného, kteří mu řekli, že končí. O to jde a není v tom nic složitého. Nabízí se jen logická otázka, proč Železný stále vystupuje jako generální ředitel, když byl odvolán. Odpovědí je mlčení zúčastněných, což pouze dokazuje, jak to kolem Novy chodí. Být „v právu“ nestačí. Nejdříve se totiž musí ukázat, kdo je silnější. Souboj mezi Železným a Rozehnalem začal vlastně před třemi lety, kdy spolu doslova vykopli amerického investora CME z televize, kterou jim zaplatil. Tak začala kariéra Aleše Rozehnala. Právník Železného získával stále větší důvěru a díky tomu i akcie CET 21. Pak se začaly objevovat první verdikty…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

  • Autor: Respekt

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.