Naděje, obavy, spekulace, intriky, tajné schůzky – to vše se blíží do finále. Nejde o premiéru dobrodružného filmu, ale o parlamentní volby, které tento týden vyvrcholí. Čtyři roky opomíjený občan-volič je zase v centru zájmu. Mocní mohou slibovat nebo strašit, jak chtějí, o budoucnosti rozhodne on sám.

Média pod kontrolou

Vrcholící volební kampaň zatím ukazuje jednoznačné vítězství opoziční smlouvy, účelového spojenectví ODS a ČSSD. Průzkumy jim oběma ukazují kolem třiceti procent, tedy více než před čtyřmi lety. Opozičněsmluvní politici také naprosto opanovali mediální scénu. S trochou nadsázky by se dalo říct, že co ODS a ČSSD nezměnily volebním zákonem, to se podařilo změnit v pocitech veřejnosti. Téměř se zdá, že kromě dvou velkých stran tu nikdo není. ODS a ČSSD zaplňují nejčtenější deníky. Nikdo jim nemůže vyčítat, že třeba někomu straní (jako například deník Právo sociální demokracii), protože neexistuje psaný ani nepsaný zákon, který by jim v tom bránil. Jinak je tomu ale s televizními stanicemi, kterým nařizuje vyvážené zpravodajství zákonná norma. A právě televize vysílají tak, jako bychom měli systém složený pouze ze dvou stran. Pravda, občas tam ještě pustí komunisty, ale to je všechno. Minulý čtvrtek svolala Koalice mimořádnou tiskovou konferenci, kde novinářům sdělila své „důvodné podezření, že existuje záměr určitých sdělovacích prostředků odstavit Koalici z očí veřejnosti“. Mají pravdu, do diskusních pořadů se téměř…

24.jpg
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 51 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

24.jpg
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 51 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2252

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte